Tinder yüzünden AIDS olabilirsiniz

Üstelik tek risk bu iki hastalıkta değil, İngiltere Cinsel Sağlık ve HIV Derneği Başkanı Dr. Peter Greenhouse, eğer insanların bu şekilde hızlıca partner değiştirmeye devam ederlerse HIV enfeksiyonunun heteroseksüel nüfusta büyük artış göstereceğini belirtiyor.

Tinder yüzünden AIDS olabilirsiniz

Greenhouse'a göre, bu tür aplikasyonlar güvenli seks konusunda bazı uyarılar vermeli.

UYGULAMALARA "HASTALIĞIM VAR" ÖZELLİĞİ GELECEK

Tinder gibi çöpçatan sitelerinin yaratıcıları uygulamalarını bu yönde geliştirmeyi, hatta kullanıcıların cinsel yolla bulaşan bir hastalıkları olup olmadığını yazmalarını sağlayan özellikler getirmeyi planlıyor.

Özellikle genç yetişkinlerde çok yaygın olan "spontane gelişen seks" sırasında, fazla iyi tanımadığı bir partnerle seks yapılması sonucu cinsel yolla bulaşan hastalıklar artıyor. Los Angeles'ta bunun için bilboardlarla kampanya yapılırken, klamidya ve bel soğukluğunun artışına dikkat çekiliyor.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIĞINIZ OLABİLİR Mİ?

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar vajinal, anal ya da oral seks ile bulaşabileceği gibi sadece ten ve cinsel organ teması ile de bulaşabilir.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLARDAN NASIL KORUNMALI?

Peki kendinizi ve başkalarını nasıl koruyacaksınız,

- Kondom ya da oral seks için kullanılan kondomlardan kullanın

- Doğum kontrol haplarının cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korumadığını bilin

- Düzenli olarak HIV ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı test yaptırın

- Daha önce tedavi ettirdiğiniz bir hastalığınız varsa bile tekrar enfeksiyonun vücutta çıkması olasıdır. Partnerinizi uyarın ve düzenli test yaptırmaya devam edin.ı. Hastalığından söz ettirmezdi. Ona bu yüzden ayrıcalık tanınmasını da istemezdi. Hepimizden daha sağlıklı davranırdı. Kendine ve yaşamına dikkat ederdi. Hayata meydan okurdu” dediler.

HÜRRİYETEtiketler: tinder tinder nedir tinder siteleri cinsel hastalıklar bel soğukluğu cinsellik tinder hakkında


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52