Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu

Tarhan, Güzel İnsan Modeli kitabını okuyan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu.

Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Eğitim Okumaları” projesi kapsamında ilçede bulunan ilköğretim okulu müdürleriyle bir araya geldi. 1 ay süresince Tarhan’ın “Değerler Psikolojisi ve İnsan - Güzel İnsan Modeli” kitabını okuyan eğitimciler, Tarhan ile söyleşi yaptı.

Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştuÜsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimcilerle yazarları buluşturuyor. Bu kapsamda müdürlük yürüttüğü “Eğitim Okumaları” projesinde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı eğitimcilerle bir araya getirdi.

Üsküdar Era Koleji Çamlıca Kampüsünde gerçekleştirilen buluşmaya 1 ay sürecinde Tarhan’ın “Değerler Psikolojisi ve İnsan- Güzel İnsan Modeli” kitabını okuyan 120 ilköğretim müdürü katıldı.

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ın katıldığı programda Prof. Dr. Nevzat Tarhan eğitimcilere “Yeni Gençlik İnşası” başlıklı sunum yaptı.  

Eğitimcilerin konuyla ilgili sorularını cevaplayan Tarhan öncelikle eğitim okumaları projesinin gerçekleştiren görevlileri tebrik etti. Büyük yazarlar için halkın çok okuması gerektiğine dikkat çeken Tarhan, bunun için istemenin önemli olduğunu, model olabilmenin önemini ise Fatih Sultan Mehmet Han ile Akşemsettin arasında geçen ‘Bal yeme’ diyaloğuna atıf yaparak aktardı.

Gençlerin yetiştirilmesinde eğitimcilere önemli görevler düştüğünün altını çizen Tarhan,  “Ergenlik, delilikten bir şubedir” hadisini hatırlatarak bu dönemde gençlerle kurulacak iletişimin nasıl olması gerektiğini anlattı. Yönünü bilmeyen bir insanın elindeki dünyanın en iyi haritasının olmasının da bir anlam ifade etmeyeceğini vurgulayan Tarhan, kişinin artı ve eksi yönlerini iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Programın sonunda Kaymakam Mustafa Güler Tarhan’a hediye takdim etti.Etiketler: multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı ergoterapi ergoterapi kliniği üsküdar üniversitesi pediatrik yatay geçiş üsküdar üniversitesi burs imkanları üsküdar üniversitesi burslar üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı üsküdar ilkokulu


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59