TAKINTILI KİŞİLERLE EVLİLİK YÜRÜR MÜ?

TAKINTILI KİŞİLERLE EVLİLİK YÜRÜR MÜ?
Paylaş:

Sürekli temizlik yapan, evde hiç kimseye hareket alanı bırakmayan, kapıdan eş ve çocuklarını soyundurup eve alankişilerle evli olmanın getirdiği zorlukların, ağır obsesyonlu kişilerin evliliklerinde yaptıkları hataların neler olduğu ve nasıl giderilebileceğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Hayatı zehir eden takıntı hastalığının pençesine düşmüş biri ile evlilik nasıl geçer? Temizlik takıntısı yaşayan bir eş evi diğer bireylere nasıl cehennem haline getirir? Sabahtan akşama kadar hijyenin takıntılı ile evin her tarafını defalarca silen kişinin beyninde ne gibi değişimler vardır? İşten gelen eşini kapının önünde soyundurmadan eve almayan eşin evliliğini bekleyen tehlikeler nelerdir? Simetri takıntısı taşayan bir kişi ile aynı evde yaşamak nasıl mümkün olur? Bu takıntıyı yaşayan eşler arasında ne gibi tartışmalar yaşanır? Biriktirme takıntısı olan kişi evden hiçbir şeyi hatta poşetleri bile atmıyor ve her eski malzemeyi biriktiriyorsa çöp ev haline gelen evde nasıl yaşanabilir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Şüphecilik takıntısı yaşayan eşler eşlerini ne gibi sadakat testlerine tabi turtarlar? Sürekli cep telefonu takibi yaşayan eşte güvensizlik duyguları nasıl aşılır? Hastalık takıntısı yaşayan eşle neler yaşanır gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Kılınç ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol olacaklar.

Takıntılı eş ile yaşamanın zorlukları nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Terapisinde neler yapılır?  gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyelerin yaptığı 'Batıl İnanç Araştırması'nı  İyi Bak Kendine programına değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.