Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için yapabileceğiniz 6 egzersiz

Korkular ve olumsuz düşünceler aklımızdan bir türlü çıkmayarak mutsuzluğa giden yolu açar.

Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için yapabileceğiniz 6 egzersiz
Paylaş:

Yaşadığımız anın keyfini azaltır ve daha yaşamadığımız geleceğin heyecanını alır götürür. Henüz fark edememiş olsak da aslında bu durum bir olumsuz alışkanlıktır. Alışkanlıkları alt etmenin en iyi yolu ise bir takım zihin egzersizleridir. Korkmaya gerek yok. Halledemeyeceğiniz hiçbir sorun değil.

OLAYLARIN İYİ TARAFLARINI HATIRLAYIN

Yaşadığınız her olayı olumlu düşünmeyi hiç denediniz mi? Ne kadar zor geliyor biliyoruz. Negatif düşünce zamanla bağımlılık yapan ve peşine takıp götüren bir alışkanlıktır. Aslında şöyle basit bir gerçeklik var. Olumlu düşünmek olumsuz düşünmenin boşluğunu doldurur. Eğer bu düşünce boşluğuna hâkim olabilirseniz hayatta sizi yolunuzdan hiçbir şey çıkaramaz.

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

Artık kendi başınıza kalmanın ve bütün zamanınızı sadece kendi isteklerinize göre harcamanın vakti gelmedi mi? Zor olduğunu biliyoruz ama modern insanlığın bu çetrefilli sıkıntısından kurtulmasının en temel yolu, biraz egoistçe gözükse de kendinizi en ön plana koymaktan geçiyor. Sonunda kazanan siz olacaksınız. Deneyin.

OLUMLU İNSANLARLA ZAMAN GEÇİRİN

İşte sürekli ertelediğimiz en önemli egzersizimiz. Olumsuzluk bulaşıcıdır. Ne zaman bir harala gürele, ne zaman bir toz toprak görsek gözlerimizi o taraftan alamayız. Bu durumdan, yüzlerinden gülümseme ve dolayısıyla mutluluk eksik olmayan tatlı insanlarla daha fazla zaman geçirerek çıkabilirsiniz.

DAHA ÇOK UYUYUN

Fırsat buldukça uyumaya ve bedeniniz dinlendirmeye çalışın. Gün içinde yapacağınız 20’şer dakikalık birkaç kestirme size düşüncelerinizi toparlama konusunda yardımcı olacaktır.

SPOR YAPIN

Beden kontrolünü ne kadar ele alırsanız, zihin kontrolü de o derece kolaylaşmaktadır. Spor yaparken salgıladığınız mutluluk hormonları sayesinde dış etkenlerin yarattığı takıntılı ruh haliyle çok daha rahat başa çıkabilirsiniz.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: