Sürekli Baş Ağrısı

Günlük hayatımızda çok sık karşılaşılan bir durum olmasına rağmen baş ağrısı şikayeti, göz ardı edilmemelidir. Baş ağrısı vücudun alarm sistemi görevindedir ve bize bir takım mesajlar vermektedir.

Sürekli Baş Ağrısı

Bu sebeple geçici yöntemler veya göz ardı edilmesi daha büyük sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir. En önemlisi ise bu durum kendi sağlığınızı ve vücudunuz göz ardı etmek anlamına gerekir ki bu hayata bir kez geldiğimizi unutmayalım. Örneğin beyindeki rahatsızlıklar sürekli baş ağrısı şikayetiyle sinyal vermektedir. Sürekli baş ağrısı şikayetleri için uzmanlardan nöroloji muayenesi yapılması istenmelidir. Aksi şekilde üstü örtülen yöntemlerle tedavi sonuçları geri dönülmez sonuçlar doğurma riski taşır.

Sürekli baş ağrılarının sinyali olan rahatsızlıklar arasında beyin tümörü, beyin kanaması, beyin damar hastalıkları gibi ciddi durumlar yer almaktadır. Özellikle baş ağrısı şikayetinin sabah uyandığında yaşanması öncelikli muayene ihtiyacının göstergesi sayılabilir. Üstü örtülen ağrı kesicilerle yapılan tedavi yöntemleri maalesef kronik baş ağrılarının da yolunu açmaktadır. Doğru tanı ve tedavi ile olası ciddi rahatsızlıkların önlenmesi için sağlığınızı ihmal etmeden doğru nöroloji muayenesi yaptırmalısınız. Nöroloji konusunda uzman bilgi ve kaynakların yer aldığı e-psikiyatri.com sitesi olarak bu konuda destek sağlamaktayız. Hem sağlığınız için gereken adımları bilgi ve deneyimleriyle bulacağınız bir platform hem de korkularınızın ve endişelerinizin en kısa zamanda doğru muayeneler ile tedavi edilmesine destek olan kaynak bir sitedir.

Baş Ağrısının Sürekli Olması

Sürekli baş ağrısı şikayeti beynin her yerinde hissedilen bir ağrıdır. Yüksek tansiyon veya yaralanmalardan ötürü yaşanan şiddetli baş ağrıları da yine göz ardı edilmemeli ve ciddi bir muayeneden geçmelidir. Sürekli baş ağrısı şikayeti çocuklarda özel ilgilenilmelidir. Bu şikayetler beyin enfeksiyonu, göz rahatsızlıkları, diş enfeksiyonu veya bazı sistemik enfeksiyonlar için alarm niteliği taşıyabilir.

Günümüzde yetişkinlerde görülen sürekli baş ağrısı şikayetlerinde ise uyku kalitesizliği, depresyon ve stresin habercisidir. Doğrudan beyin fonksiyonlarına etki etmesi sebebiyle uzman desteğiyle tedavi ve iyileşme sağlanmalıdır.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Baş ağrısının pek çok nedenle olabileceğini kaydeden Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, “Baş ağrısında ayırıcı tanıyı nörolojinin yapması uygun olacaktır. Çünkü
  • Oruç tutarken baş ağrısı veya migren sorunu çekerseniz bu önerilerle baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Oruçluyken baş ağrısı için, Limon aromaterapi
  • Günlük hayatınızda ani ve şiddetli baş ağrıları çekiyor musunuz? Sizce şiddetli baş ağrıları neden olur? Aniden gelen şiddetli baş ağrıları gününüzü m
  • Çocuklarda baş ağrısı yaygındır. Genellikle hafif hastalıkların, hafif kafa travmasının, uyku eksikliğinin, yeteri kadar yiyip içmemenin veya stresin
  • Günümüzde, modern insanın belki de en çok şikâyetçi olduğu sağlık sorunlarından birisi de baş ağrısıdır.
  • Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmalara göre baş ağrısından pozitif düşünerek kurtulmak mümkün. İşte ağrı kesici besinler.
  • Randevu Al