Sınırları çözülemeyen beyin

İnsan, düşünce yapısını vücut içerisindeki farklı bir ortamda barındıran; enerjiyi kalpte barındırdığı ve oksijeni akciğerlerde barındırdığı gibi beyin ile de bilgi deposu oluşturmaktadır.

Sınırları çözülemeyen beyin

Sınırları belirlenemeyen bir düzeyde olmakla birlikte tarih boyunca bazı insanlar yüksek bir kısmını kullanarak çok büyük zekalara ulaşmışlardır. Vücudumuzun neredeyse tamamının bu organ sayesinde yönetildiği ve aynı zamanda da hormonal sistemin yönetimini bu organın üstlendiği bilinmektedir. Beş duyu organların çalışmasını sağlayan sistemi içerisinde bulunduran bu organ insan yaşamını şekillendiren ve sürdüren bir yapıyı oluşturmaktadır.

İnsan Yaratıcılığı ve Beyin

Yaratıcılık, insanın sanatsal, bilimsel veya zanaat noktasında farklılığı ortaya koyabilmesi ve yeniliği oluşturabilmesi olarak bilinir. İnsanlar çevrelerinde göre farklı bir düşünce yapısına ve zekaya sahip oldukları için risk almayı ve yeniyi, başka olanı ortaya çıkarmayı her zaman hayal ederler. Bu imkanı sağlayarak yaratıcılıklarını ortaya koyduklarında burada beyin önemli bir etkiye sahiptir. Çünkü düşünce, zeka ve fikir bu organ sayesinde ortaya çıkarılmaktadır. Toplum tarafından çoğu zaman akıl sağlığı noktasında noksanlık ile gösterilen kişiler tahmin edilemeyecek şekilde yüksek bir zekaya ve yaratıcılığa sahip olabilirler. Bunun örneği; tarihte defalarca Einstein, Beethoven ve Edison gibi kişilerde görülmüştür.

Beyin Doluluk Oranı Sınırlı Mıdır?

İnsan, beyin vasıtasıyla bilgiyi bünyesinde biriktirirken bu noktada yapılan araştırmalara göre belirli bir orana kadar bilgi depolama kapasitesine sahiptir. Çoğu bilim adamı tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda bu organın ancak belirli bir yüzdesinin kullanılabileceği ve bunun üstünde bir noktaya ulaşabilmenin gerçekten imkansız olacağı belirtilmektedir. Bu konuda uzun yıllardır gerçekleştirilen araştırmalar ile birlikte daha üst noktalara ulaşılıp ulaşamayacağı sonucuna varılmaya çalışılırken konuyla ilgili geniş kapsamlı araştırmalar ve diğer farklı metinler için e-psikiyatri.com sayfası üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kafa travması geçirenler dikkat! Her kafa travması beyni etkiliyor!
  • İngiltere'de, beyin ameliyatı olurken keman çalan müzisyen, “Ne çaldığımı hatırlamıyorum” dedi.
  • Beyin düşünmemizi sağlayan, vücudumuzdaki her hareketimizi kontrol edebilme gücü veren en önemli organımızdır.
  • Beyinde görülen tüm hastalıklara verilen genel bir isimdir. Beyin kanamalarından iltihaplara veya urlara kadar çeşitlik hastalıkları içerir. Vücudumu
  • Diş ağrısı sandı beyin ameliyatıyla kurtuldu. Ağrılarından beyin cerrahisiyle kurtuldu. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Pr
  • Beyin tümörü normal işlevlerini yerine getirmeyen, farklı hareket eden bir nevi bozuk beyin hücresidir.
  • Randevu Al