Sigara Bağımlılığı tedavisi için izlenmesi gereken yol

Sigara, tütün denilen bağımlılık gerçekleştiren bir maddenin farklı kimyasal maddeler ile karıştırılması ile birlikte kağıda sarılmış haliyle kullanılan bir keyif verici gıda maddesi olarak bilinmektedir.

Sigara Bağımlılığı tedavisi için izlenmesi gereken yol

Genellikle insanlar sigara kullandıklarında tütün içerisinde yer alan nikotin dolayısıyla bağımlılık yaşamaktadır. Bu bağımlılık sonucunda uzun yıllar boyunca sigara içilmesi ile birlikte birçok hastalık ön plana çıkmakta ve vücutta görülen farklı hastalıklarda da daha ağır durumlar yaşanmaktadır. Bu nedenle çok daha geç olmadan sigara bağımlılığı tedavisi alınması ve bu zararlı alışkanlıktan kurtulmak gerekir. Bu amaçla tedaviye nereden başlaması noktasında birçok farklı sağlık kurumu, hekimler ve devlet tarafından sağlanan yardımlar bulunmaktadır. Bu adımlardan birisine başvurulması ile birlikte tedavi aşamasına geçilebilir.

SİGARA BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ NASIL BAŞLAMAKTADIR?

Sigara tamamen keyfi olarak tüketilen ve insanların isteğe bağlı olarak kullandığı bir madde olduğundan dolayı sigara bağımlılığı tedavisi noktasında ilk adımı asıl olarak insanların kendi iradeleri ile sigarayı bırakmak istemeleri başlatmaktadır. Bu güçlü iradeye sahip olan ve sigarayı bırakmak isteyen insanlar öncelikle kararlılıkla birlikte sağlık kurumlarından ve uzmanlardan yardım istemektedir. Yani isteklerini eyleme geçmek isteyen insanlar bir süre sonra sigarayı bırakma başarısını gösterebilirler. Fakat iradelerini güçlü bir şekilde sürdürmeyi başaramayan insanlar daha sonrasında tekrardan sigara kullanımına başlayabilir. Günümüzde sağlık kurumları, uzmanlar, özel sağlık kuruluşları ve ilaç firmaları gibi birçok kişi sigarayı mutlak olarak bıraktırma garantisi veren ilaçlar ve maddeler sunsalar dahi bu tedavi sürecinde en etkili nokta irade ile sonuçlanmaktadır.

SİGARA BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ İÇİN NEREDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ?

Sayfamız üzerinde her zaman uzmanlar tarafından paylaşılan fikirler ve sunulan öneriler ile birlikte sağlık noktasında birçok farklı rahatsızlıkta müdahaleler gerçekleştirilebilir ve uygulamalar sağlanabilir. Bu ayrıntılardan biri olarak sigara bağımlılığı tedavisi için uzmanlarımızın önerdiği şekilde iradenizi sağlam bir şekilde kullanmanız ve bu tedavi noktasında yardım istiyorsanız sigara bırakma hattı veya aile hekimi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz. Eğer, bu konuda gerçekten sinir ve stres gibi çok yoğun sıkıntılar yaşıyorsanız, daha profesyonel bir yardım alabilmek için uzmanlara danışabilir ve gereken noktada ilaç kullanımı sağlayabilirsiniz.Etiketler: Sigara bağımlılığı sigara bağımlılığı tedavisi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20