Sigara bağımlılığı gizli oda yaptırdı

Evininin içine gizli bir sigara odası yaptı!

Sigara bağımlılığı gizli oda yaptırdı

Imgur kullanıcısı BaconJacobs evinin kullanılmayan eski kömürlüğünü yeniden dekore ederek gizli bir sigara odasına dönüştürdü.

Aslında odanın girişi olan kitaplığı tamamen işlenmemiş materyallerden eski kapı aralığına sığması için özel olarak yapmış. Kitaplık kayarak eski kömürlüğe açılıyor.

Kitaplığın yanındaki gizli sürgüye basınca kapı kendi kendine açılıyor.

Kitaplığın bağlı bulunduğu çerçeve ve kitaplığı kayın ağacından yapılmış. Kapı çerçevesi sıkıştırılmadan önce mükemmel seviyede olması için 24 vidayla duvara vidalanmış. Çerçevenin üst kısmı da aynı şekilde fakat yatay olarak ve kitaplık için yeterli alanı bırakacak şekilde yapılmış.

Açılan gizli kapıdan içeri girildiğinde karşınıza bu manzara çıkıyor. Odanın dekorasyonu için ucuz, vinil, yüksek sırtlı bir koltuk kullanılmış.

Oda dekore edilirken çeşitli yerlerden farklı eşyalar toplanmış. Ev sahibinin babasının bodrumundan çıkan gaz lambası gibi görünen elektrikli bir lamba ve Kutsal Hazine Avcıları filmindeki heykelin replikası bu sehpa üzerinde kendine yer bulmuş.

Bu sol köşeden odanın manzarası, belirtilene göre oda sadece 12cm’ye 30 cm büyüklüğünde. Elektrikli şömine görsel amaçlı kullanılmış, gerçek ateş yakılmıyor ama 2 seviyeli ısıtma sistemi odanın ısınmasına yetiyormuş. Odayı dekore etmek için seçilen bazı eşyalar: Ahşap gemi bir garaj satışında 17 dolar karşılığında alınmış. Geyik boynuzlarını bundan yaklaşık 10-15 yıl önce bir yürüyüşte toplanmış fakat hiç kullanılmamış.

Bu da sağ köşeden şöminenin yanından odanın manzarası. Tütünleri saklamak için küçük bir masa kullanılmış. Lamba bir garaj satışından 3 dolara alınmış. Odanın girişinin yan tarafına metalden ve plastikten yapılmış olan kaban askısı yerleştirilmiş.

Köşeleri daha ilginç hale getirmek için çam ve kontrplak kullanılmış. 3 ahşap pipo, aralarından en son alınan Churchwarden tipi pipo Dublin’deki Petersen dükkânından satın alınmış. Kitaplığın arka tarafında bulunan rakun fotoğrafını üniversitede okurken almış fakat eşi evde başka hiçbir yere asmama izin vermiyormuş. Yapılan oda sayesinde rakun fotoğrafı da yeni bir yere sahip olmuş.

AFP

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sigara nasıl bırakılır. Sigarayı bırakmada “DEDİ” yöntemi. Sigara kullanımının Covid-19 hastalığının şiddetini artırdığını belirten uzmanlar, özellikl
  • E-sigara, sigaraya geçiş için basamak… E-sigara içmeyin, zararsız sanmayın!
  • Kısa vadede zarar görmeyenler sigarayı bırakmak istemiyor. Nüfusun yüzde 26’sı her gün tütün ürünü kullanıyor!
  • Sigara, tütün denilen bağımlılık gerçekleştiren bir maddenin farklı kimyasal maddeler ile karıştırılması ile birlikte kağıda sarılmış haliyle kullanıl
  • Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, çeşitli ülkelerde sigara kullanımını kısıtlama politikaları sonuç veriyor. Bir yılda bir milyon kişinin sig
  • 'Dünyanın en yaşlı kişisi' sigarayı bırakmaya çalışıyor. Güney Afrikalı Fredie Blom, yakında Guinness Rekorlar Kitabı'na yaşayan "en yaşlı kişi" olara
  • Randevu Al