Sierra Leone Dostluk Köprüsü’ne destek

Prof. Dr. Tarhan, Türkiye - Sierra Leone “Dostluk Köprüsü”ne katkıda bulundu. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katkılarıyla yapımına bir yıl önce başlanan kompleksin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.

Sierra Leone Dostluk Köprüsü’ne destek

Türkiye ile Sierra Leone Dostluk ve Kardeşlik Organizasyonu desteğiyle Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da inşa edilen kültür merkezi, cami ve Kur’an kursu, iki ülke arasındaki dostluk köprüsünü geliştirmeyi hedefliyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katkılarıyla yapımına bir yıl önce başlanan kompleksin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.

Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da Türkiye-Sierra Leone Dostluk ve Kardeşlik Organizasyonu desteğiyle içerisinde kültür merkezi, cami ve Kur’an kursunun da yer aldığı bir kompleks inşa ediliyor.

Merzifon Eğitim ve Kültür Derneği’nin girişimiyle gerçekleştirilen Türkiye-Sierra Leone Dostluk ve Kardeşlik Organizasyonu desteğiyle Medresetüzzehra Vakfı tarafından yaptırılan Kur’an kursuna Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, camiye ise Annesi Merhum Müzeyyen Tarhan’ın isimleri verildi. Şantiye alanında gerçekleştirilen törene ellerinde Türk Bayrakları ve balonlarla katılan bölge sakinleri büyük ilgi gösterdi.

550 KİŞİ İBADET EDEBİLECEK

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katkılarıyla yapımına bir yıl önce başlanan cami ve Kur’an Kursu’nun 2 yılda tamamlanması planlanıyor. Müzeyyen Tarhan Camisi’nin içi 300, bahçesi 250 olmak üzere toplam 550 kişi kapasiteli olacak. Prof. Dr. Nevzat Tarhan Kur’an Kursu’nda ise 100 öğrenci eğitim görebilecek.

KÜLTÜR MERKEZİ’NDE MİSAFİRHANE DE VAR

2 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilen komplekste cami, Kur’an Kursu, misafirhane ve salonlar yer alacak. Cami ve Kur’an Kursu toplam 400 metrekarelik bir alanda yer alacak. Cami ve Kur’an Kursu’nun arkasında yer alacak iki katlı 400 metrekarelik diğer binada ise misafirhane ve salonlarının yer alacağı bir kültür merkezi kurulacak.

“BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ OLACAK”

Merzifon Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Selami Solak, bir yıl önce yapımına başlanan cami ve Kur’an kursunun iki yılda tamamlanmasının planlandığını, Müzeyyen Tarhan Camii’nin tamamlandığında bölgenin en büyük camisi olacağını söyledi. 7 milyon nüfusa sahip bir ülke olan Sierra Leone’nin %65’inin Müslüman olduğunu belirten Solak, yapımı devam eden cami ve Kur’an Kursu’nun memnuniyetle karşılandığını, yapılan bu tür çalışmaların iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesinde ve güçlenmesinde önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Paylaş:Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
  • Lokman Çelik yazdı:

    Çok Değerli Prof. Dr. Nevzat Tarhan Hocamı ve akrabam olan Merzifon Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Selami Solak'ı tebrik ediyorum. Allah ebeden razı olsun. Amin


Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al