Şiddetli baş ağrısı nedenleri nasıl anlaşılır

Şiddetli baş ağrısı sıradan sebeplerle yaşanabileceği gibi başka rahatsızlıkların habercisi de olabilir.

Şiddetli baş ağrısı nedenleri nasıl anlaşılır

Her yaşta yaşamlarımızın her evresinde baş ağrısı problemi ile karşılaşabiliriz. Baş ağrısının belirtilerini anlamak bu sorunla baş etmenin ilk adımı olacaktır. Şiddetli baş ağrısı tekrar eden bir sorunsa ciddi rahatsızlıklardan kaynaklanıyor olabilir. Peki, baş ağrımızın belirtilerini, nedenlerini nasıl anlarız?

Baş ağrısını tetikleyen bir durumun yaşanıp yaşanmadığına bakmalıyız. Baş ağrısı ile birlikte başka sorunlar da yaşanıyor mu bunları tespit etmeliyiz. Hiç yaşamadığımız yüksek derecesinde acı veren baş ağrısı çekiyorsak mutlaka doktora danışmalıyız. Farklı hastalıkların belirtisi olarak şiddetli baş ağrısı olabileceği gibi stres, yorgunluk gibi nedenlerden de olabilir.

ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI HANGİ HASTALILARIN HABERCİSİ OLABİLİR

Şiddetli baş ağrısında en tehlikeli durumlar beyin tümörleri, beyin kanaması ve menenjit gibi hastalıkların belirtisi olmasıdır. Tabi bu durumlar en kötü ihtimal olarak düşünülmelidir. Şiddetli baş ağrısına eşlik eden yüksek ateş, bulantı, boyun ağrısı gibi belirtiler varsa durumu ciddi değerlendirmek gerekir.

Birçok psikolojik rahatsızlığın da belirtisi olan şiddetli baş ağrısı nöroloji, psikoloji, psikiyatri uzmanları tarafından değerlendirilmelidir. Ruhsal rahatsızlıklardan kaynaklanan baş ağrısının tedavi edilmesi ruhsal sorunların tedavi edilmesi ile mümkün olmaktadır. Farklı hastalıklardan kaynaklanan baş ağrısı sorunları nedenlerin tespit edilip doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması ile tedavi edilir.

ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISI ÇEKİYORUM NE YAPMALIYIM

Yaşam kalitenizi düşüren, tekrar eden baş ağrıları çekiyorsanız vakit kaybetmeden bir uzmana görünmelisiniz. Baş ağrısını özel bir alan olarak inceleyen baş ağrısı polikliniği baş ağrısı konusunda yardım alabileceğiniz klinik adrestir. Baş ağrısına neden olan hastalığın keşfedilmesi için gerekli test ve uygulamaların yapılması gerekiyor. Uzman doktor baş ağrısı nedenlerini v hastalık durumunu ortaya çıkaracak rehberiniz olacaktır.

Unutmayalım ki baş ağrısı çok sıradan basit nedenlerden de oluşabilir. Her ne olursa olsun şiddetli baş ağrısı çekiyorsanız mutlaka kontrolden geçmelisiniz. Bazı hastalıklarda ilk belirti olarak da karşımıza çıkan şiddetli baş ağrısı erken bir belirti olarak ciddi hastalıkların önlenmesinde etkili olacaktır. Şiddetli baş ağrısı çekiyorum diyorsanız uzman doktora danışmanız en doğrusu olacaktır.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Baş ağrısının pek çok nedenle olabileceğini kaydeden Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, “Baş ağrısında ayırıcı tanıyı nörolojinin yapması uygun olacaktır. Çünkü
  • Oruç tutarken baş ağrısı veya migren sorunu çekerseniz bu önerilerle baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Oruçluyken baş ağrısı için, Limon aromaterapi
  • Günlük hayatınızda ani ve şiddetli baş ağrıları çekiyor musunuz? Sizce şiddetli baş ağrıları neden olur? Aniden gelen şiddetli baş ağrıları gününüzü m
  • Çocuklarda baş ağrısı yaygındır. Genellikle hafif hastalıkların, hafif kafa travmasının, uyku eksikliğinin, yeteri kadar yiyip içmemenin veya stresin
  • Günümüzde, modern insanın belki de en çok şikâyetçi olduğu sağlık sorunlarından birisi de baş ağrısıdır.
  • Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmalara göre baş ağrısından pozitif düşünerek kurtulmak mümkün. İşte ağrı kesici besinler.
  • Randevu Al