Şiddetli Baş Ağrısı Neden Olur?

Günlük hayatınızda ani ve şiddetli baş ağrıları çekiyor musunuz? Sizce şiddetli baş ağrıları neden olur? Aniden gelen şiddetli baş ağrıları gününüzü mü mahvediyor? Peki sizce şiddetli baş ağrısı neden olur ve nasıl geçer?

Şiddetli Baş Ağrısı Neden Olur?

Günümüz dünyasının getirmiş olduğu ağır sorumluluklar, iş yüklerimiz, aile ve arkadaş ilişkilerimiz bir süre sonra bizi bunaltmaya, germeye başlayabilir. Bu gerginlik ile beraber vücudumuz bize bir uyarı olarak baş ağrısı vb. gibi problemler ile geri dönüş yapabilir. Sıkıntılarınızı, problemlerinizi bir kenarda bırakarak kendinize vakit ayırmalı, vücudunuzu ve aslında zihninizi dinlendirmelisiniz. Eğer kendinizi zorlamaya devam eder ve bu ağrıları umursamazsanız zamanla sizi daha da rahatsız eden ağrılara dönüşebilecektir.

Baş Ağrılarınızı Görmezden Gelmeyin!

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde baş ağrılarınızın sebebi stres temelli olabileceği gibi bununla beraber daha ciddi sonuçlara neden olabilecek baş ağrıları da bulunmaktadır. Baş ağrı tiplerini sayacak olursak bunlar; migren ağrıları, gerilim tipi baş ağrıları, ergenlik dönemi baş ağrıları, küme baş ağrıları, kronik baş ağrıları veya ardında başka bir sebebin yatmış olduğu baş ağrıları olarak sayılabilmektedir.

Doktora Danışmanın Önemi

Yukarıda saymış olduğumuz baş ağrılarının herhangi birini yaşıyorsanız kesinlikle bir doktora görünerek tedavi yolları hakkında bilgi almalısınız. Bu baş ağrıları tiplerinden en ciddi ve tehlikeli olan baş ağrısı tipi ardında başka bir sebebin yattığı baş ağrılarıdır. Bu baş ağrıları bir hastalığın belirtisi olabilmektedir. Daha önce hiç yaşamadığınız, ensenizden başlayarak devam eden ve sizi oldukça rahatsız eden şiddetli baş ağrıları yaşıyorsanız vakit kaybetmeden bir doktora giderek muayene olmalısınızdır. Unutmayın ki erken tanı her zaman hayat kurtarır.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Baş ağrısının pek çok nedenle olabileceğini kaydeden Prof. Dr. Hüsnü Erkmen, “Baş ağrısında ayırıcı tanıyı nörolojinin yapması uygun olacaktır. Çünkü
  • Oruç tutarken baş ağrısı veya migren sorunu çekerseniz bu önerilerle baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Oruçluyken baş ağrısı için, Limon aromaterapi
  • Çocuklarda baş ağrısı yaygındır. Genellikle hafif hastalıkların, hafif kafa travmasının, uyku eksikliğinin, yeteri kadar yiyip içmemenin veya stresin
  • Günümüzde, modern insanın belki de en çok şikâyetçi olduğu sağlık sorunlarından birisi de baş ağrısıdır.
  • Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmalara göre baş ağrısından pozitif düşünerek kurtulmak mümkün. İşte ağrı kesici besinler.
  • Randevu Al