ŞİDDETİ PSİKOLOGLA ATLATACAK

ŞİDDETİ PSİKOLOGLA ATLATACAK

A.A
Eşi tarafından kulağı kesilen ve darp edilen kadın için, bakanlık tarafından psikolog görevlendirildi.


Van'da eşi tarafından kulağı kesilen ve darp edilen kadın için, iletişim kuramadığı gerekçesiyle, Devlet Bakanı Selma Aliye  Kavaf'ın talimatıyla, Kürtçe bilen kadın psikolog görevlendirildi.
Saray ilçesinde 25 Eylül 2009'da eşi tarafından kulağı kesilen ve geri döndüğü evinde 15 gün önce eşi tarafından ikinci kez darp edilen S.P'nin, YYÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi devam ediyor.

26 Temmuzdaki Van programı sırasında S.P'yi tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, kadının, psikolojik destek veren sosyal hizmet uzmanı ile Kürtçe bilmesine rağmen erkek olduğu için iletişim kuramadığını öğrenmesi üzerine devreye girdi.

Bakan Kavaf'ın talimatıyla S.P. için Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Kürtçe bilen bir kadın psikolog görevlendirildi.

Kadın psikoloğun yanı sıra bir sosyal hizmet uzmanı ile 24 saat görev yapan bir refakatçinin de S.P'nin ruhen ve bedenen iyileşerek, çocuklarına kavuşması için görev yapacağını belirten yetkililer, Bakan Kavaf'ın, tedavisi süren kadının iyileştikten sonra çocuklarıyla şiddetten uzak yaşaması için de kadın konukevine yerleştirilmesi yönünde talimat verdiğini belirtti.

Kadın konukevinde misafir edilirken mesleki eğitimden geçirilerek, istihdama kazandırılması planlanan S.P'nin, daha sonra 3 çocuğu ile stüdyo tipi bir eve yerleştirileceğini vurgulayan yetkililer, S.P'nin, kötü anıları geride bırakarak, çocuklarıyla huzurlu bir hayata adım atmasının hedeflendiğini kaydetti.

OLAY

Saray ilçesi Kapıköy'de 25 Eylül 2009'da, jandarma ekiplerinin gittiği F.P'nin ikametinde S.P, eşi tarafından dövülmüş ve kulağı kesik halde bulunmuştu. 3 çocuk annesi kadın olaydan sonra koruma altına alınırken, eşi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, 2 ay koruma altında tutulan S.P, daha sonra eşine geri verilmişti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al