Seks hakkında 8 yanlış

İlişkiyi süründüren 8 yanlış: Bütün bildiklerinizi unutun! İşte İlişkiyi süründüren 8 tuhaf seks inanışı.

Seks hakkında 8 yanlış

Bu yanlışlar evliliğinizi mahvedebilir. En azından yatak odanıza zarar vereceği kesin! Aşağıdaki 8 bilginin hangilerine inanıyorsunuz? Gençliğimizden itibaren seks hakkında her şeyi bildiğimizi düşünmeye başlarız. Ama yetişkinlikte çoğumuz hala bilgisizdir. Seksin ne olduğuna dair oradan buradan duyduğumuz yalan yanlış bilgilerle dolar kafamız. Bu yanlış bilgilerle donanmış bir şekilde evleniriz. Birbiriyle sevişmeyen, sevişse de zevk almayan çiftlerle dolu dışarısı... Dr. Aaaron Carroll ile Dr. Rachel Vreeman, insanların kulaktan dolma bilgilerle edindiği yanlış seks inanışlarını bir kitapta topladı. "Dont Put That in There! And 69 Other Sex Myths Kebunked" isimli kitapta doğru olduğunu sandığınız, hatta doğruluğundan emin olduğunuz birçok bilginin aslında yanlış olduğu anlatılıyor. Hadi kabul edin. Bu yanlış bilgiler evliliğinizi mahvedebilir. En azından yatak odanıza zarar vereceği kesin! Aşağıdaki 8 bilginin hangilerine inanıyorsunuz?

REGL DÖNEMİNDE HAMİLE KALINMAZ

İhtimal düşük olsa da, regl döneminde hamile kalmak tabii ki mümkün. Çünkü sperm, rahimde günlerce yaşamaya devam eder.

SEKS YAPARKEN KALP KRİZİ GEÇİRME RİSKİ ARTAR

Hepimiz, yaşlı adamların yatakta kalp krizinden öldüğünü duymuşuzdur bir yerlerden. Fakat Carroll ile Vreeman araştırmalara bakınca, sigara içmeyen ve diyabet hastası olmayanların seks sırasında kalp krizi geçirme riskinin milyonda bir olduğunu söylüyor. Her şey bir yana; seks yapmak kalp sağlığınız için iyidir bile diyebiliriz! Başka bir araştırmada haftada 2-3 kere seks yapan bir erkeğin kalbe bağlı hastalıklardan hayatını kaybetme riskinin çok düşük olduğunu ortaya koyuyor.

EVLİ İNSANLAR MASTÜRBASYON YAPMAZ

Duyduğumuz kadarıyla evliler mastürbasyon yapmazmış çünkü zaten seks hayatları çok iyiymiş, öyle mi? Hayır! Araştırmalara göre evliler, bekarlardan daha sık mastürbasyon yapıyor. Bu seks hayatlarının kötü gidişatından kaynaklanmıyor. Sadece doğal bir sonuç!

YILLAR GEÇTİKÇE DAHA AZ ZEVK ALIRIZ

İnanışa göre erkekler 20'lerinin başlarında, kadınlar da 30'larında en ateşli zamanlarını yaşarlarmış. Bu inanışın doğrusu şu: Erkekler de, kadınlar da hayatlarını nasıl ve ne şekilde yaşadıklarına bağlı olarak seksten aldıkları zevki yönetirler. Carrol ve Vreeman bu konuda şunları söylüyor: "Seksüel tutku iniş çıkışlıdır ve yaştan başka bir sürü faktöre bağlıdır!"

KADIN DEĞİL, ERKEK ALDATIR

Hayır! Erkekler kadar kadınlar da ilişkilerinde mutsuzsa ve seks hayatları kötüyse aldatmaya aynı derecede yatkın olurlar.

ÇORAPLARLA SEKS YAPMAK MI? 

Araştırmalara göre çoraplarıyla seks yapan çiftler, çorapsız yapanlara göre orgazmdan daha çok zevk alıyor. Garip ama gerçek! Önemli nokta şu: Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız, öyle davranın. Çorap giymek ya da giymemek de buna dahil! Eğer ayaklarınızı sıcak tutmak istiyorsanız, seçim sizin. GENELDE KADINLAR İSTEMEZ İnsanlar bunu yıllardır söylüyor. Sanki erkeklerin ihtiyacı kadınlardan daha fazlaymış gibi! Birçok araştırma bu inanışın yanlış olduğunu vurguluyor. İşin doğrusu şu: Kadınlar isteklerini bambaşka yollardan gösteriyorlar ve erkekler de bunları anlamıyor!

ELLERİ VE AYAKLAR BÜYÜKSE...

Hayır. Parmakların, ellerin ya da herhangi bir organın büyüklüğü başka bir organın da büyük olduğunun kanıtı değildir. "Bu konuda herhangi bir delilimiz yok" diyor araştırmacılar.

HÜRRİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda gelen cevap. Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda ilk sıraya "cin
  • Pandemi sürecinde sürekli aynı evde bulunmak, yaşamın rutine binmesi, özel alan ihtiyacının artması ve kişisel bakımın azalması gibi nedenler partner
  • İlişkilerde Cinsellik olmazsa olur mu? SAĞLIKLI VE DOYUMLU BİR CİNSELK YAŞAM NASIL OLMALI? CİNSEL YAŞAMDAKİ SORUNLAR HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?
  • Aldatılan kişiler sürekli kendinizi mi sorguluyorsunuz. "Neden aldatıldım" mı diyorsunuz...
  • Sağlıklı cinsel yaşantı , mutluluk, iyi uyku, beden ve ruh sağlığı getiriyor...
  • Cinsel sorunların kaynağı bilgisizlik ve yanlış inanışlar. Her üç kişiden biri cinsel işlev bozukluğu yaşıyor.
  • Randevu Al