Şeker bant iyi günler diler

Bilim insanları, düzenli olarak kan şekerini ölçüp gerektiğinde ilaç enjekte eden yeni bir kol bandı geliştirdi. Bant, şeker hastalarını acılı iğneler ve kan testlerinden kurtarabilir.

Şeker bant iyi günler diler

Güney Kore Temel Bilim Enstitüsü bilim insanlarının geliştirdiği son teknoloji ürünü bir kol bandı, şeker hastalarının hayat kalitesini yükseltme konusunda büyük bir umut oldu.

Geliştirilen grafen kol bandı, düzenli olarak hastanın kan şekerini ölçüyor. Bununla da kalmayan bant, kandaki şeker oranı normalin üzerine çıktığında bunu belirleyerek minyatür iğneler yardımıyla hastaya acı vermeden metformin isimli diyabet ilacını enjekte ediyor ve değerleri normalde sabitliyor.

İNSÜLİN DE VEREBİLİR

Bant böylece insülin iğneleri ve kan testlerinin sonunu getirerek diyabet hastalarının yaşam kalitesini önemli oranda artırıyor. Kol bandı şimdilik sadece bir prototip ve yapılan deneylerde iki yetişkin erkeğin kan şekeri oranları başarıyla ölçüldü. Gelecekte bu kol bandını metforminin yanı sıra insülin verecek şekilde de geliştirebileceği belirtilen araştırma, Nature Nanotechnology isimli akademik dergide yayınlandı.

ŞOK DİYET DİYABETTE TEDAVİ Mİ?

İngiltere’deki Newcastle Üniversitesi bilim insanları da, 8 haftalık şok bir diyetin, Tip 2 diyabet hastalığının kalıcı olarak iyileşmesini sağlayabildiğini ortaya koydu. Araştırma kapsamında, aşırı kilolu ve Tip 2 diyabet hastası 30 deneğe günde 700 kalori ile sınırlı sıkı bir diyet uygulandı. Bu diyeti iki ay uygulayan denekler ortalama 14 kilo kaybetti ve 12’si diyabet hastalığından tamamen kurtuldu. Bulgular, Diabetes Care isimli akademik dergide yayımlandı.

HÜRRİYETEtiketler: diyabet diyabet hastaları ingiltere ulusal sağlık sistemi diyabet tedavisi diyabet hakkında şeker hastaları diyabet belirtileri şeker bantı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20