Sağlık sitesi nasıl olmalı, bir siteden beklentiler

Sağlık sektörü insanlar için oldukça önemli bir sektör olup, ülkemizde devasa büyüklüğe ulaşmış bir sağlık sektörü bulunmaktadır.

Sağlık sitesi nasıl olmalı, bir siteden beklentiler

Sağlık sektörünün ülkemizde gelişmiş olması internetin de bu konuda bir hizmet koluna dönüşmesine neden olmuştur.

İnternette bulunan çeşitli sağlık siteleri insanların sağlıkları hakkında bilgi sahibi olmasını ve aynı zamanda sağlık ile ilgili meraklarını gidermeye yardımcı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bir sağlık sitesi nasıl olmalı sorusuna tek düze bir cevap vermek mümkün değildir.

İDEAL BİR SAĞLIK SİTESİ NASIL OLMALIDIR

İnternet insanları bilgiye ulaşmasını sağlayan önemli bir ortamdır. İnternetin sağlık sektörü için de kullanılması ile sağlık sitesi nasıl olmalı hangi kriterleri karşılamalıdır sorusu önem kazanmıştır. Bu konuda ortaya konulacak bazı kriterler bulunmaktadır.

Öncelikle bir sağlık sitesi okuyucunun merakını giderecek bir yapıda olmalıdır. Kullanıcıya kuru bilgi veren fakat diğer sitelerden farkı olmayan sağlık sitelerinin ömrü fazla uzun ömürlü olmamaktadır. Yine bir sağlık sitesinden beklentiler bunun ile sınırlı değildir. Bir sağlık sitesi sanal âlemin zorunlulukları nedeni ile kesin teşhis koymaktan ziyade internet kullanıcısının bilgi almasını amaçlamalıdır.

İnternet üzerinden bir hastaya ya da bir internet kullanıcısına bir teşhiste bulunmak pek sağlıklı olmayacağından dolayı ideal bir sağlık sitesinden kesin teşhis beklemek yanlış olur. Bir sağlık sitesi aynı zamanda hastaya, hastalığı ile ilgili hangi hizmetleri nasıl alacağı konusunda aydınlatıcı bilgiler vermelidir. Hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen hastalar hangi kurumlardan ne şekilde sağlık hizmeti alabileceğini de bilmek isterler.

SAĞLIK SİTESİ NASIL OLMALI DİYORSANIZ: E-PSİKİYATRİ

E-psikiyatri olarak Türkiye’nin önde gelen nöropsikiyatri portali olarak hizmet veriyoruz. Türkiye’nin beyin ve ruh sağlığı hakkında en kapsamlı yazılarını bulabileceğiniz portalimiz sayesinde merak ettikleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bireylerin ruh sağlığının ve beyin sağlığının korunması ve gereken durumlarda teşhis ve tedaviyi önceleyen kurumumuz, alanında geçerli sertifikasyonlara sahip olup, hasta haklarına saygılı ve etik değerleri önemseyen bir politika yürütmektedir. Kurumumuz uluslararası standartlarda çağın gerektirdiği tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. Sağlık sitesi nasıl olmalı diyorsanız portalimizi inceleyebilirsiniz.                                

 Etiketler: ideal bir sağlık sitesi nasıl olmalıdır en iyi sağlık sitesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41