Sağlık haberleri sitesi ile ağrılar hakkında bilgi alın

Kronik ağrılar hastalık sonrasında ya da yaralanma düzeldiğinde de devam eder. Tedavi edilmesi zor bir hastalıktan veya tedavisi edilemeyen rahatsızlıklardan da kaynaklanabilir.

Sağlık haberleri sitesi ile ağrılar hakkında bilgi alın

Kronik ağrıların genel bir neden yoktur. Bedenin herhangi bir yerinde çıkabilir. Karıncalanma, yanma ya da daha keskin ağrılar şeklinde belirir. e-psikiyatri.com en iyi sağlık sitesi ağrılarla ilgili size en güncel ve doğru bilgileri ulaştırır...

Sağlık haberleri sitesi incelendiğinde kronik ağrılar ve kronik ağrıların neden oluştuğu hakkında fikir sahibi olmanız mümkün. Ağrılar çoğunlukla sinir bozucu ve yorucudur. İşinizi, uykunuzu ya da aile yaşantınızı da etkiler.

KRONİK AĞRILARIN NEDENLERİ NELERDİR

Kronik ağrılar eklemlerde, bel kısmında ya da başta görülebilir. Sinirlerin yaralanması sonucunda veya enfeksiyon durumlarında ortaya çıkar. Ağrıların kaynağını bulmak için hastanın tıbbi geçmişine bakılır. Fizik muayenesi, tıbbi testler ile ağrının temel kaynağına inilmeye çalışılır.

Sağlık haberleri sitesi sizlere genel sağlık hakkında bilgi vereceği gibi hastalıkların nedenleri ve tedavi yönleri hakkında da bilgilendirir. Bazı kanser türleri ilk zamanlarda bilinmediği zaman ağrılarla kendini gösterir. Yapılan tetkikler sonucunda ağrıların hangi hastalıktan kaynaklandığı da görülür.

SAĞLIK HABERLERİ SİTESİ İLE KRONİK AĞRILARLA NASIL MÜCADELE EDİLMELİ ÖĞRENİN

Ağrıların neden kaynaklandığı çoğu zaman testler sonucunda da ortaya çıkmaz. Bu nedenle ağrıların nereden geldiğini kendiniz çok iyi gözlemlemelisiniz. Ağrı durumlarında kaygılı olur ve formdan düşebilirsiniz. Kronik ağrılarınıza rağmen hayatınızı kontrol ederek mücadele ettiğiniz zaman gün içinde kendinizi daha sağlıklı hissedersiniz.

Kronik ağrılar günlük aktivitelerinizde de değişiklikler yapar. Ağrı yüzünden sosyal hayatınız yavaşladığı gibi kendinizi hep bitkin hissedersiniz. Ağrı döngüsünü kırmak adına ilk yapmanız gereken sağlıklı olmayan alışkanlıkları terk etmeniz gereğidir. Depresyon ya da endişe durumları özellikle kronik ağrılar yaşayan kişilerde sıklıkla görülür.

Ağrı durumlarında ilk yapacağınız stresi ortadan kaldıracak şeylere yönelmenizdir. Stres sonucunda istemeden dişleri gıcırdatır veya omuzlarınızı sıkabilirsiniz. Bu gibi durumlar ise ağrıyı şiddetli hale getirir. Kronik ağrı yaşayan kişiler iş hayatında belirli aralıklarla mola vermeleri ya da masa başındaysa hafif hareketler ile stresini yenmeye çalışmalıdır.

Açık havada yürüme, düzenli beslenme de ağrıları hafifletir. Uyku düzeni ise ağrıların daha kısa sürede kaybolmasına yardımcı olur. Bu gibi bilgilere ulaşmak için sağlık haberleri sitesi size yardımcı olacaktır.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öksürük ne zaman sadece öksürüktür? Öksürüğünüzün nedenini bulamıyor musunuz?
  • Gülmek isteyen ama gülümseyemeyen insanlar bunu biliyor muydunuz? Gülümsemek insanın diğer insanlarla etkileşimini sağlayan en önemli araçlardan birid
  • Dehidrasyon su kaybının meydana geldiği bir kimyasal tepkimedir. Dehidrasyon tepkimeleri eliminasyon tepkimelerinin bir alt grubudur. Vücutta su kaybı
  • Ağrılar, depresyon, yorgunluk… Yorgunluk ve vücut ağrısı, fibromyalji habercisi olabilir...
  • Çok yemek, az uyumak, yalnızlık…. Kötü alışkanlıklar beyninize zarar verebilir.
  • Psikolojik obezite çağın en önemli zaaflarından biri . Hazlarınızı yönetin! Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlattı…
  • Randevu Al