Saç Dökülmesine Karşı 3 Yöntem

Saçlarınız çok mu dökülüyor? Çaresini bulamıyor musunuz? Saç dökülmesine iyi gelen 3 yöntem var... İşte saç dökülmesine iyi gelen 3 yöntem...

Saç Dökülmesine Karşı 3 Yöntem

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NE KADARI NORMAL?

Günde 50-100 adet saçın bir günde dökülmesi olağan kabul ediliyor. 100 telin üzerinde saçlarınız dökülüyorsa ya da  saçlarınızda azalma hissediyorsanız  uzman bir doktora başvurmalısınız.

SAÇLARI KAÇ GÜNDE BİR YIKAMALISaçlarınızı her gün ve fazla sıcak suyla yıkamaktan kaçının. Günaşırı ılık ve fazla basınçlı olmayan suyla, saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın. Her yıkamada 2 kezden fazla şampuan ya da sabun kullanmayın. Şampuanlama sırasında saç derisine hafifçe masaj uygulayın.

FAZLA KUAFÖRE GİTMEK ZARARLI MI?

Çok fazla mı kuaföre gidiyorsunuz? Haftada birden fazla fön çektirmeyin ya da düzleştirici /maşayla şekillendirmeyin. Saç boyası, perma gibi yöntemlerden de olabildiğince kaçının ya da uzak aralıklarla yaptırın.

Saçlarınızı günlük tarayın, bunu yaparken seyrek dişli tarak ya da doğal kıllar içeren fırçaları tercih edin.

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN YİYECEKLER

Besinler saç dökülmesine karşı oldukça etkili oluyor.

Kırmızı et, havuç, yumurta, kabak, zeytinyağı, nar, yulaf ve hindistan cevizi saç dökülmesine iyi geliyor.

SAÇLARI KESTİRMEK

Saç dökülmesine iyi gelen bir diğer yöntem de saçlarınızı kısa kestirmek ve saç yapınıza uygun şampuanları kullanmak da saç dökülmesine iyi geliyor.

UZMANA BAŞVURUN

Saç dökülmesi hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Mutlaka bir uzmana başvurmalısınız...

SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELEN YÖNTEMLER

SAÇINIZ DÖKÜLÜYORSA BU UYGULAMALARDAN FAYDALANIN

MEZOTERAPİ

Uzmanlar tarafından uygulanan mezoterapi yöntemi, sonuçları açısından olumlu sonuçlar doğuruyor. Mezoterapide uzman doktorun kendi hazırladığı karışımlar steril koşullarda soğutucu spreyler desteği ve çok ince iğneler yardımıyla cildin orta tabakasına enjekte edilir. Bu yöntem sayesinde saç köklerindeki yavaşlamış kan akımı hızlandırılırken saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasitler doğrudan saça en yakın damarlara ulaştırılmış oluyor. İki hafta aralıklarla 6-8 seans uygulanan işlem için yaklaşık 15-20 dakika yeterli oluyor.

VİTAMİN VE SERUMLAR

• Vitamin, serum, şampuan: Kişinin öyküsü, muayenesi ve tetkik sonuçları birleştirilerek ihtiyacına göre oral vitaminler, uygun serumlar ve şampuanlar önerilir.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP

Yine uzmanlar tarafından uygulanması gereken PRP (PlateletRichPlasma- Trombositten zengin serum )de saç dökülmesinin tedavisinde altın standart olarak görülen bir başka yöntem. Kişinin kendi kanından özel yöntemlerle ayrıştırılan plazmanın içerdiği trombosit ve büyüme faktörlerinin saç derisine uygulanması yöntemine PRP deniliyor.  2 haftada bir 6-8 seans yeterli geliyor.

SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinde uygulanan tüm tedavilerin yetersiz kaldığı ya da geç kalınmış durumlarda, kadın ya da erkeklerde saç ekimi fayda sağlıyor.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Saç dökülmesi sorunu hayat kalitenizi etkileyebilir. Saçlarınız dökülüyorsa aslında saçlar gücünü kaybetmiş demektir. Saç dökülmesini önlemek için saç
  • Yastığınızda, fırçanızda veya duş suyunuzda çok fazla saç görmeye başladıysanız veya aynada tuhaf küçük kel alanlar fark ettiyseniz, alopesi areata ad
  • Erkeklerde Saç Dökülmesi çok Yaygın Bir Sorun. Genç yaşta yaşanan dökülmeler, kelleği de neden oluyor. Erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri nelerdir?
  • Uzmanlar saçkıranın nedeninin yüzde 90 psikolojik etkenlerle oluştuğunu, hastaların yüzde 30'unun bir yıl içinde hiçbir çaba göstermeden normale döneb
  • Saçlarınız çok mu dökülüyor? Bir türlü çözüm bulamıyor musunuz? İşte Saç dökülmesi tedavisinde doğal yöntemler
  • Randevu Al