Sabahları erken kalkmak için 7 geçerli neden

Erken kalkmak ve her sabah uykumuzu almış uyanmak, neredeyse imkansız….

Sabahları erken kalkmak için 7 geçerli neden

Kimi zaman yorgunluk, kimi zaman da canınız istemediği için sıcak yatağınızdan kalkmakta zorlanıyorsanız; güne erken başlamanın faydalarını keşfetmeniz gerekiyor olabilir. İşte sabahları yatağınızdan ayrılmanız için 7 mantıklı sebep...

SAĞLIKLI BİR YAŞAM

Sabah erken kalkmak ve güne daha erken bir başlangıç yapmak, daha fazla vakte sahip olmanızın yanı sıra; kahvaltı etmek, spor ya da meditasyon yapmak gibi faydalı alışkanlıklara vakit ayırmanızı sağlar.

ARTAN VERİMLİLİK

Erken uyanmak ve günün erken saatlerinde çalışmaya başlamak, sessiz ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, e-posta ve telefon trafiğiniz 9’da başlıyorsa, 8’de çalışmaya başlamak, daha verimli ve konsantre çalışmak için fazladan 1 saat demektir.

PLANLAMA İÇİN EKSTRA ZAMAN

Sabahları erken kalkmak, güne hazırlık için de fazladan zaman kazanmanızı sağlar. Evden koşa koşa çıkıp bir yerlere yetişmeye çalışmaktansa, planlama için 10 dakika da olsa fazladan vakte sahip olmak, verimliliğinizi de arttıracaktır.

KENDİNİZE AYIRABİLECEĞİNİZ ZAMAN

Sabah erken uyandığınızda, kahvenizi ya da en sevdiğiniz çayı hazırlayabilir ya da lezzetli bir kahvaltı ile güne zinde başlayabilirsiniz. Bu vakti aynı zamanda kendinize ve düşüncelerinize ayıracağınız “ben zamanı” olarak da değerlendirebilirsiniz. Böylelikle güne daha sakin, dinlenmiş, canlı ve yaratıcı başlayabilirsiniz.

TRAFİKTEN KURTULMAK

Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız, sabah trafiği, henüz işe varamadan yorulmanıza neden olan etkenlerden biri. Güne daha erken başlayarak yoğun trafik saatlerinden kaçabilir, daha kolay ve stressiz yolculukların tadını çıkarabilirsiniz.

SORUMLULUKLARINIZI VE ZORUNLULUKLARINIZI ARADAN ÇIKARMAK

Dişçi randevusu ya da doktor muayenesi gibi zorunlu randevular ya da kargoya uğramak, yemek hazırlamak gibi sorumluluklarınızı sabahın erken saatlerinde hallederek, gün içerisinde bölünmelerin önüne geçebilirsiniz.

SPORA ZAMAN AYIRMAK

İş çıkışı spor yapmak size göre değilse, spor salonu programınızı sabah saatlerine almayı deneyebilirsiniz. Sabah saatlerinde spor yapmak enerjinizin ve modunuzun yükselmesine ve güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olacaktır.

HÜRRİYETEtiketler: erken kalkanlar erken kalkamamak erken kalkmak uykusuzluk çok uyumak


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20