RUS RULETİNDEN TEHLİKELİ

RUS RULETİNDEN TEHLİKELİ

A.A

Hacettepe’den Prof. Dr. Nazmi Bilir, sigaranın Rus ruletinden 3 kat daha tehlikeli olduğunu söyledi.

 


Osmaniye’de düzenlenen ‘Sigaranın Zararları’ konulu panelde konuşan Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı öğretim üyeBilir, “Rus ruleti oynayanlarda ölüm riski 6’da 1’dir. Sigara kullanımında ise ölüm oranı 6’da 3’tür. Bu sebeple sigara, Rus ruletinden 3 kat tehlikeli. 20 milyon insanımız her gün sigara ruleti oynuyor” diye konuştu.

Sigara tüketiminin çevre kirliliğine de neden olduğunu söyleyen Bilir, “Her kullanıcı günde 10 sigara içse, Türkiye’de günde ortalama 200 milyon sigara izmariti atılıyor demektir.

Beş izmarit 1 gram gelse, bu da her gün 40 ton izmaritin sokağa atıldığını gösterir. Sigaranın izmariti petrolden yapılır. Bozulumları çok yavaştır, yıllarca kalabilir” dedi.  
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al