Robert ve Boğaziçi’nden Sonra Üsküdar…

996 yılında Robert Kolejinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde eğitimini tamamlayan Elif Murat’ın hayallerine giden yol, Üsküdar Üniversitesi ile kesişti.

Robert ve Boğaziçi’nden Sonra Üsküdar…

1 Elif Murat şimdi de sevdiği ve mutlu olacağını düşündüğünü söylediği Fizyoterapi programında 2 yıl eğitim alacak.

Robert Kolejinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünü kazanan ve oradan mezun olan Elif Murat, hayallerinin peşinden gitmek için ikinci kez üniversiteli oldu. Murat bu yolda tercihini Üsküdar Üniversitesinden yana kullandı.

“İnsanlara faydalı olabileceğim bir iş yapmak istediğime karar verdim”

Üsküdar Üniversitesi Fizyoterapi Ön lisans Programını kazanan Elif Murat, “Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Şu anda kamuda çalışıyorum. Artık farklı bir şey yapmak, sevdiğim, beni daha fazla mutlu edecek ve insanlara daha faydalı olabileceğim bir iş yapmak istediğime karar verdim. İktisat mezunu olduğum için herhangi bir alanda uzmanlaşma fırsatım yok. Covid-19 pandemisi beni bu isteğime yönlendirmede de bir aracı oldu.

Çok fazla boş vaktim vardı. Ben de boş vaktimi uzun zamandır planladığım bu yolda değerlendirmeye karar verdim. Rahatsızlığımdan dolayı fizik tedaviye gidiyordum. Zaten çok uzun süredir spor yapıyorum. Anatomiyle de hep ilgileniyordum. Bu alanları sevdiğimi fark edince neden bu alanda bir şeyler yapmayayım diye düşündüm. Tıp fakültesini de tercih etmeyi düşündüm ama şu an tekrar kariyer değiştirip doktor olamam. Çok uzun bir süre istiyor çünkü. Ön lisansla başlayıp sonradan lisansa tamamlamayı düşünüyorum. Şu anda çalışıyorum radikal bir değişiklik yapıp direkt olarak işi bırakıp lisans derecesine başlayamazdım. Fizyoterapi Ön lisans programı ikinci öğretimi bu yüzden tercih ettim.” İfadelerini kullandı.

“Üsküdar Üniversitesinde her şey çok profesyonelce”

Murat, Üsküdar Üniversitesini tercih etme nedenini ise şu şekilde ifade etti: “Üsküdar Üniversitesi sağlık bilimleri alanında öncü ve bütüncül bir bakış açısına sahip bir üniversite. Burada çok fazla pratik yapabileceğim kanaatindeyim. Ayrıca tercih ve tanıtım döneminde üniversiteyi gelip gezme fırsatım oldu. Tanıtım döneminde beni burada karşılayan ekip çok profesyoneldi. Üsküdar Üniversitesinde her şey çok profesyonelce.

Ekibin hepsinin öğrencilerden oluşması da ayrıca çok güzel. Bu hem buradaki öğrencilerin, hem de üniversitenin başarısı. Bu tarz olaylarda sadece fırsat sunmak yetmiyor aynı zamanda organize etmek de gerekiyor. Ben buradaki organize olmayı ve profesyonelliği çok beğendim. Bu yüzden tercih ettim.” Dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Randevu Al