Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu besinleri tüketin

Vücudu toksik maddelerden arındıran bu besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu besinleri tüketin

Işıl ışıl parlayan ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak iyi bir yaşam tarzı benimsemenin yanında doğru ve dengeli beslenmek de gerekiyor. Doğru beslenme yöntemleri ile hem daha sağlıklı hem de pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Vücudu toksik maddelerden arındıran besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte cildi mükemmel hale getiren besinler:

NAR

İçeriğindeki yüksek antioksidan ile nar, ciltteki damarların görünümünü daha sağlıklı hale getiriyor ve cilde ışıltı katıyor. Nar yemenin yanında nar suyunu da tüketebilirsiniz.

KIRMIZI ÜZÜM

Kırmızı üzüm cildi gençleştiren ve zararlı maddeleri ciltten uzaklaştıran yapısı ile cilt dostu meyveler arasında. Her gün bir salkım kırmızı üzüm yiyerek cilt sağlığınızı garantiye alın.

ÇİLEK

Kırmızı meyvelerin arasında en çok sevilenlerden birisi olan çilek cilt bakımı üzerinde yararlı etkilere sahip. Çilek özleri birçok cilt bakım ürününde yer alıyor. Çilek, cildi gençleştirici özelliğinin yanında bakterilere karşı koruyucu özelliğe de sahip.

FESLEĞEN

Fesleğen, cildi gençleştiren ve cilt üzerindeki lekeleri yok eden özellikleri ile biliniyor. Fesleğeni yiyeceklerinizin üzerinde kullanarak tüketebilirsiniz.

DOMATES

İçerisinde E ve C vitamini bulunan domates, en sağlıklı besinlerden biri. Ciltteki sivilceleri geçiren ve cildin hava almasına yardım eden domates cilt dostu yiyeceklerin başında geliyor. Siyah nokta oluşumunu da engelleyen domatesi cilt maskelerinizde bolca kullanabilir ve domates suyu içerek de domatesin faydalarından yararlanabilirsiniz.

BROKOLİ

Brokoli sağlıklı bir cilt için önemli besinlerden biri. Detoks etkisi yaratır ve cildi yenileme özellikleri gösterir. C ve A vitamini içeren brokoli, yaşlanma belirtilerini geciktirici özelliğe sahip. Ayrıca brokoli cilt kanserini önleyici etkisi ile de biliniyor.

HÜRRİYETEtiketler: cilt güzelliğinin sırrı pürüzsüz cilt cildi güzelleştiren besinler cilt bakımı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41