Psikohayat Dergisi yine dopdolu

Psikohayat Dergisi 19. sayısı ile yayında. Psikohayat Dergisi yine dopdolu…

Psikohayat Dergisi yine dopdolu

Psikiyatri, psikoloji ve nöroloji alanlarında son gelişmelerin yer aldığı Psikohayat Dergisi, 19’uncu sayısıyla okuyucusuyla buluştu. Değişen Dünyada Ruh Sağlığı ana dosya konusu ile artan bağımlılığa dikkat çeken dergi, yalnızlaşan insanlar ve solo yaşamı da irdeliyor.  NPİSTANBUL Beyin Hastanesi desteğiyle Üsküdar Üniversitesi yayınlarından 3 aylık periyotlarla çıkan PSİKOHAYAT Dergisi’nin 19’uncu sayısı yine dopdolu.

Bağımlılık tehdit ediyor!

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın Dünya Ruh Sağlığı Gününde masaya yatırdıkları “Dijitalleşme” kavramı kapsamlı bir şekilde dergide yer alıyor. Bağımlılık ve Aile Bağlarının de ele alındığı dergide ‘Zihinsel Esneklik’ konusu da anlatılıyor.

Yalnızlaşan insanlar ve SOLO YAŞAM!

Son sayıda Solo Yaşam da dosya konusu olarak ele alındı. Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abulfez Süleymanov, NPİSTANBUL Beyin Hastanesinden Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel, Uzm. Dr. Mahir Yeşildal ile NP Feneryolu Tıp Merkezinden Uzm. Klnk. Psk. Aynur Sayım “Solo Yaşam, Solo İlişkiler, Solo Çocuklar ve Solo Yaşlılar” başlıklarında konunun önemine dikkat çekiyor.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan röportajı

Dergide aynı zamanda Canan Mataracı’nın İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Politik Psikoloji ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile yaptığı röportaj da okuyucuyla buluşuyor. Arıboğan, kuruculuğunu yaptığı Politik Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezine dair önemli paylaşımlarda bulunuyor.

Mükemmeliyet merkezi seçilen tek üniversite

TWAS’ın Mükemmeliyet Merkezi seçtiği Türkiye’deki ilk üniversite olan Üsküdar Üniversitesi kapılarını gelişmekte olan ülkelerin akademisyenlerine açıyor. Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk’un bu konuyla ilgili değerlendirme ve açıklamaları da yine bu sayıda yer alıyor.

Beyin cerrahisinde gelinen son noktanın Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa tarafından değerlendirildiği dergi gezi, sinema, deneme, eser tanıtımı hakkında bulunan yazılar da okuyucuya çeşitlilik sunuyor.

Psikolojik iyi oluşun yol haritasının verildiği birbirinden güzel ve ilginizi çekecek bir çok yazının yer aldığı Psikohayat’ın yeni sayısına ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Derginin tamamı için: //www.psikohayat.com/dergi/index.html#page/1

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Psikohayat dergisi psikohayat ruh sağlığı prof. Drç deniz ülke Arıboğan


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52