Psikiyatri Randevu

Psikiyatri çok eski tıp branşlarından biridir. Psikiyatri dalında uzmanlaşan doktorlar psikiyatrist adını alır. Akıl sağlığı ile ilgilenen psikiyatristi bazen psikologlar ile karıştırabilirsiniz. İki meslekte birbirine benzese dahi aralarında büyük farklar bulunur.

Psikiyatri Randevu

Psikiyatrist, psikiyatri üzerine eğitim alır ve psikolojik hastalıkların tedavisi için reçeteli ilaç yazar. Tahlil isteyeceği gibi psikoterapi de uygular.

İlk olarak akıl sağlığı ile ilgilenirler. Psikanaliz, psikoterapi gibi tekniklerle akıl sağlığı yaşayan hastaları tedavi eder. Davranış bozukluklarını inceledikleri gibi seanslar yapabilirler. Kişi geçmişi sorgulanır hatta yeri geldiği zaman aile ya da grup tedavisine hastaları yönlendirebilirler.

Beyinde var olan kimyasal dengenin tekrardan düzene girmesi için gerekli testleri yapar ve ilaçlı tedavi ile hastaların problemlerini azaltırlar. Psikiyatri randevu için internetten online hemen başvuru yapabilir ve hangi alanda yardım alacaksanız onu belirtebilirsiniz.

PSİKİYATRİ RANDEVU NE ZAMAN ALINMALI

Psikiyatri alanında psikiyatristler farklı alanlarda uzmanlık sunar. Psikiyatri randevu almadan önce bağımlılık, ergen ya da hangi alanda şikâyetiniz varsa bildirmeniz gerekir. Madde bağımlısı olan kişiler bağımlılık psikiyatrisine gitmelidir. Ergenliğini henüz tamamlamamış akıl hastalarına ise ergen psikiyatri bölümü bakar. 

Çocuk ve ergenlik çağında yer alan sorunlar için ise çocuk psikiyatri bölümüne gidilir. Jeriyatrik psikiyatri, yaşlı hastaların akıl sağlığıyla ilgilenir. Sinir sistemi ve beyin hastalıkları için ise nöro psikiyatri bölümünden randevu alınmalıdır.

PSİKOTERAPİ KİŞİLERE NE KAZANDIRIR

Psikolojik sorunların tedavisinde psikiyatriye gidildiği zaman ilk olarak rahatsızlığın psikiyatrik tedavi gerektirip gerektirmediğine bakılır. Yaşamınızdaki olaylara daha geniş pencereden bakmanıza yardımcı olur. Hayatın akışı içinde kişileri üzen, kaygılandıran farklı sorunlar olabilir.

Bu gibi durumlar kişiyi strese sokar. Psikoterapi seansı ile özgüven sorununuza çözüm bulur ve hayata bakış açınızı değiştirirsiniz. Kişi kendinde farkındalıkları görmeye başlar. Değişim ve dönüşüm sürecini kendi de hissedeceği gibi çevresine de yansıtır.

Psikiyatri randevu ile sorun çözme becerilerinizi geliştireceğiniz gibi öfke ve stres kontrolünü de yapmaya başlarsınız. Sağlıklı karar verme yönünde adım atar ve sabırla hayatınızdaki çıkmazlara çözüm yolları ararsınız. Amaçlarınızı daha iyi gözden geçireceğiniz gibi kararlılık yönünden de kendinizi geliştirirsiniz.

ONLİNE RANDEVU İÇİN...

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al