Prof.Dr. Tayfun Uzbay, beynin görünmeyen yüzünü yazdı

“Beyninizin karanlık tarafını ne kadar tanıyorsunuz?” sorusunun cevabını vermek için yola çıkan Prof. Dr. Tayfun Uzbay, beyinle ilgili bu zamana kadar hiç sorulmayan, konuşulmayan ve yazılmayanları kaleme aldı, tüm çalışmalarını yeni kitabı Görünmeyen Beyin'de bir araya getirdi.

Prof.Dr. Tayfun Uzbay, beynin görünmeyen yüzünü yazdı

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “Görünmeyen Beyin” isimli yeni kitabında beyinle ilgili konuşulmayan detayları kaleme aldı.

Prof.Dr. Tayfun Uzbay, beynin görünmeyen yüzünü yazdıBu zamana kadar çok sayıda kitap yazan, birçok bilimsel yayının çeviri editörlüğünü yapan Prof. Dr. Tayfun Uzbay, bu kez beyin gibi karmaşık yapıyı en anlaşılır ve sade bir dille anlattı.

Yeni kitabı Görünmeyen Beyin’de beynin gizemleriyle ilgili merak edilen birçok bilimsel araştırmayı, doğru bilinen yanlışları bir araya getirdiğini ifade eden Prof.Dr. Uzbay, “Bu kitapta öncelikle, bilgi kirliliğinin giderek arttığı bir ortamda, beyinle ilgili geçerli bilgilerin yani beynin görünen yüzünün anlaşılır bir dille aktarıldığına; ikinci olarak da beyin konusundaki güncel sorular eşliğinde, hâlâ açıklayamadığımız tartışmalı noktaların ele alınarak bu kez de beynin görünmeyen yüzünün aydınlatıldığına şahit olacaksınız" dedi.

Yıllarını beyin araştırmalarına veren bir nöropsikofarmakolog olarak, kitabın yazımı öncesinde cevabı merak edilen birçok soru üzerinde uzun süreli çalışma ve araştırmalar yapan Prof.Dr. Tayfun Uzbay, yeni kitabında "Psikopatların beyninin karanlık taraflarında neler var?”, “Beynin özgür iradesi var mı?

“Suçlu mu? Hasta mı?”, “Geleceğin beyin odaklı hukuku: Nörohukuk”, “Beyin neden ve nasıl hastalanıyor?”, “Tedaviden ne anlamalıyız?”, “Düşünce gücüyle başka beyinleri yönetmek mümkün mü?”, “Yaşadığımız deneyimler beynimizi nasıl değiştiriyor?”, “Beynimizi yeniden inşa etmek mümkün mü?”, “Genetik mirasımız kaderimiz mi?”, “Erkek beyni, kadın beyni: Ne kadar farklı?" sorularının cevabını verdi.

Destek Yayınları’ndan çıkan “Görünmeyen Beyin” kitabına seçkin kitabevlerinden ve online kitap mağazalardan ulaşabiliyor.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kaleme aldığı birçok eser Almanya’da çok satanlar listesine girdi.
  • Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin İlk Ders Kitabı Çıktı.
  • Son dönemlerde yaşamımızın bir parçası olan, günümüzün önemli bir kısmını orada geçirdiğimiz sosyal medya, psikolojik yönüyle ele alındı. Prof. Dr. Ne
  • TV programcısı, yazar Uğur Canbolat’ın son kitabı “Kalbi Tutan Mektuplar” Akıl Fikir Yayınları’ndan okuyucusu ile buluştu.
  • Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz T
  • Travmaların Gölgesinde; Politik Psikoloji kitabıÜsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke
  • Randevu Al