Prof. Dr. Tarhan kitapları ilk 11’in içinde

Türkiye, yurtdışına yaptığı telif satışları ve yabancı dillere çevrilen eserleriyle pazar hacmini arttırarak dünyada 11. Sıraya yükseldi. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları da yabancı dillere çevrilen kitaplar arasında yer alıyor.

Prof. Dr. Tarhan kitapları ilk 11’in içinde
Paylaş:

Türkiye’de başta Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitapları olmak üzere Timaş yayın grubu yazarlarının kitapları yabancı dillere çevrildi.

TÜRKİYE 11. SIRAYA YÜKSELDİ

Son açıklanan verilere göre Türkiye, yurtdışına yaptığı telif satışları ve yabancı dillere çevrilen eserleriyle pazar hacmini arttırarak dünyada 11. Sıraya yükseldi.

Bugüne kadar 900’den fazla kitabın telifini yurt dışına satan yayın grubunun kitapları Arapça, Arnavutça, Azerice, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danca, Endonezce, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, Kazakça, Kırgızca, Kürtçe, Lehçe, Macarca, Makedonca, Malayca, Özbekçe, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Tayca, Yunanca gibi pek çok dile çevrildi.

OKÇU: OSMANLI İLE İLGİLİ KİTAPLARIN YURTDIŞI TELİF SATIŞLARINDA PATLAMA

Son zamanlarda özellikle Osmanlı ile ilgili kitapların yurtdışı telif satışlarında bir patlama olduğunu vurgulayan Timaş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Okçu, bundaki en büyük rolün Türk dizilerinin geniş bir coğrafyada yoğun ilgi görmesi olduğunu söyledi.

Tarhan’ın İngilizce, Arnavutça ve Azerbaycan dilinde çevrilmiş kitapları bulunuyor.

ÜHABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: