Prof. Dr. İsmail Çifter'e son görev

Türkiye Psikiyatri Derneği kurucu üyesi Prof. Dr. İsmail Çifter vefat etti. Prof. Dr. Çifter son yolculuğuna uğurlandı.

Prof. Dr. İsmail Çifter'e son görev

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Çifter’in Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazının ardından düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Çifter burada kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığına defnedildi.

Prof. Dr. İsmail Çifter, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı’nda klinik şefliği yapan, bilimsel yaklaşımın, yeni tedavi yöntemlerinin ve psikolojik test uygulamalarının Türkiye’de öncülüğünü yaptı. Üsküdar Üniversitesi

60 yıllık meslek hayatına pek çok başarıyı sığdıran Çifter, başta Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu olmak üzere pek çok derneğin daimi üyesiydi.

Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği, Türk Nöropsikiyatri Derneği ve Türkiye Sinir ve Ruh Sağlığı Derneği üyesi olan Çifter evli ve 3 çocuk babasıydı.

Türk Psikiyatri Derneği kurucu isimlerinden ve Türk psikiyatrisinin önemli isimlerinden Prof. Dr. İsmail Çifter; mesleki bilgi ve öğreticiliğinin yanı sıra beyefendi kişiliği ile de derin izler bıraktı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Randevu Al