Prof. Dr. Galyamov’dan ziyaret

Prof.Dr. Ruşen Galyamov’dan Üsküdar Üniversitesi’ne ziyaret.

Prof. Dr. Galyamov’dan ziyaret

Rusya Federasyonu Başkurdistan Özerk Cumhuriyeti Devlet Tarım Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ruşen Galyamov,  Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Üsküdar Üniversitesi Türk Dünyası Felsefi Araştırmalar Merkezi’nin (TÜFEM) davetlisi olarak  üniversiteye gelen Prof.Dr.Ruşen Galyamov,  TÜProf. Dr. Galyamov’dan ziyaretFEM Yönetim Kurulu üyeleriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Prof.Dr. Galyamov, Başkurdistan ve Türkiye akademisyenleri arasında  işbirliğinin daha da gelişmesi için önerilerde  bulundu.

TÜFEM Müdürü Prof.Dr. Adnan Ömerustaoğlu da geçen  ay gerçekleştirdikleri Ufa ziyareti kapsamında işbirliği konusunda yapılan görüşmelerin ve imzalanan anlaşmaları aşamalı olarak uygulamaya koymakta kararlı olduklarını dile getirdi.

Misafir akademisyen Prof.Dr. Galyamov, Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe bölümü öğrencilerine ‘İdil-Ural  Bölgesi Örneğinde Rusya’da Etnik ve Siyasal süreçler’ başlıklı seminer verdi.

Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç.Dr. Ebulfez Süleymanlı’nın katkı yaptığı sunumda Prof.Dr. Galyamov bölgenin etnik siyasi yapısına ilişkin ayrıntılı bilgi vererek sosyolojik dinamiklerin önemine dikkat çekti.

Türkiye’de bulunmaktan ve Türk kardeşlerle buluşmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Prof.Dr. Galyamov sunumunun sonunda öğrencilere Tatar halk türküsü söyleyerek hatıra fotoğrafı çektirdi .

Prof. Dr. Galyamov’dan ziyaret 2Etiketler: adaylarla meslek söyleşileri basında Üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi bursları üsküdar üniversitesi dersleri üsküdar üniversitesi fiyatları Üsküdar üniversitesi hakkında bilgi üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi programları yeni açılan üniversiteler prof. dr. sevil atasoy üsküdar üniversitesi öğrencileri nevzat tarhan konferans üsküdar üniversitesi eğitimleri üsküdar üniversitesi bursları ergoterapi g 20 zirvesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • TMU tedavisi nedir?
  13 Şubat 2019, 09:09
 • Kalp sağlığı nasıl korunur?
  12 Şubat 2019, 09:59
 • Bağışıklık Sisteminizi güçlendirin!
  12 Şubat 2019, 09:03
 • 10 kişiden 8'i bağımlı!
  11 Şubat 2019, 16:04