Prof. Dr. Arıboğan Üsküdar Üniversitesi’nde

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Üsküdar Üniversitesi’nde göreve başladı.

Prof. Dr. Arıboğan Üsküdar Üniversitesi’nde

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında çalışmalarıyla bilinen akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Üsküdar Üniversitesi Rektör danışmanlığı görevine getirildi. Prof. Dr. Arıboğan, 1 Eylül itibarıyla görevine başladı. Arıboğan, “Politik Psikoloji Merkezi”ni Üsküdar Üniversitesinde hayata geçirmeyi hedefliyor.

Akademik çalışmalarının yanı sıra medyadaki söylemleri ve kitapları ile de tanınan Arıboğan 1 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Üsküdar Üniversitesinde  Rektör danışmanlığı görevine başladı.

2016 – 2017 yılları arasında Oxford Üniversitesi St. Antony’s College’de misafir öğretim üyesi olarak görev yapan Arıboğan halen Oxford Üniversitesi CRIC (Centre for the Resolution of Intractable Conflict) “Çatışma Çözüm Merkezi” nde kıdemli üye olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Arıboğan, “Politik Psikoloji Merkezi” ni Üsküdar Üniversitesinde hayata geçirmeyi hedeflediğini belirtirken, Üsküdar Üniversitesinin nörobilim ve psikoloji alanında ciddi derinliğe sahip bir üniversite olduğunu, kurulması halinde bu merkezin ülkeye büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayarak, 1995 yılında İskoçya’da bulunan St. Andrews Üniversitesi’nde Terörizm ve Uluslararası Güvenlik Okulunu bitirdi.

Deniz Ülke Arıboğan; İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Hava Harp Okulu ve Harp Akademilerinde dersler verdi. 2007-2010 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü, sonrasında da İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevini üstlendi. 2016 – 2017 Yılları arasında Oxford Üniversitesi St. Antony’s College’de misafir öğretim üyesi olarak görev yaptı.

OXFORD ÜNİVERSİTESİ’NDE AKADEMİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan bir yandan da Oxford Üniversitesi CRIC (Centre for the Resolution of Intractable Conflict) merkezinde kıdemli üye olarak çalışmalarını sürdürüyor. Politik psikoloji perspektifinden güvenlik meselelerinin incelenmesi ve çatışmaların barışçıl yöntemlerle çözümü konusunda çalışmalarını yoğunlaştıran Arıboğan, bu amaçla kurulan uluslararası ve disiplinlerarası bir çalışma grubu olan IDI (International Dialogue Initiative) yönetim kurulu ve “Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi” üyesi.

TÜRKİYE İŞ KADINLARI DERNEĞİ’NİN KURUCULARI ARASINDA

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD)’nin kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, “Yönetim Kurullarına Kadın” projesinin danışma kurulu üyesi olarak Türkiye’de ve dünyada kadının güçlenmesi projelerine destek veriyor.

London Speaker Bureau’nun uluslararası konuşmacıları arasında olan Arıboğan’ın yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi ve 10 kitabı bulunuyor.

Kitapları arasında Çin’in Gölgesinde Uzak Doğu Asya, Geleceğin Haritası, Uluslararası İlişkiler Düşüncesi, Dil İnsanı Konuşur, Tarihin Sonundan Barışın Sonuna, Büyük Resmi Görmek ve Duvar’ı sayabiliriz.

 Etiketler: Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan Üsküdar üniversitesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20