Parkinson Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

İnsanların yaşlarının ilerlemesi karşılaştıkları hastalıklardan birisi de parkinson olmaktadır.

Parkinson Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi
Paylaş:

Bu hastalık vücutta titreme şeklinde ortaya çıkmakta ve bunun durdurulması mümkün olmadığı için ciddi bir sorun yaratmaktadır. Vücutta üretilen dopaminin azalması ve üretiminin durması ile ortaya çıkan bu hastalık zamanla ilerlemekte ve birçok sorun yaratarak yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir. İnsanların gündelik yaşamını kendi başlarına yürütememesine bile neden olmaktadır.

Parkinson Hastalığı Belirtileri

Hastalığın ortaya çıkması dopamin üretiminin azalması ve vücuttaki oranının düşmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde vücutta titremeler başlamaktadır. Bunun yanında hareketlerin yavaşlaması da önemli belirtilerden birisidir. El yazısının yazılmasında zorlanması ve yazıların küçülmesi de Parkinson için bir belirti olmaktadır. Konuşmada meydana gelen değişimlerde bu hastalık için oldukça önemli bir belirtidir. Ayrıca duruşun bozulmaya başlaması ve mimiklerin değişerek kontrol atına alınamaması da belirtiler arasındadır.

Parkinson Hastalığı Tedavisi

Günümüzde birçok insanda meydana gelen bu hastalık konusunda tüm detaylı bilgileri e-psikiyatri.com adresindeki internet sitesinden alınabilmektedir. Genel olarak tam bir tedavisi bulunmayan hastalık için çeşitli ilaç kullanımları ile etkilerinin azaltılması mümkün olabilmektedir. Erken tanı bu hastalıkta da oldukça önemlidir. İlaç kullanımına başlanması ve diğer yöntemlerin uygulanması ile yaşam kalitesinin çok fazla düşmesine engel olmak mümkün olabilmektedir.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: