PARA İÇİN HER ŞEYİ YAPABİLECEK KİŞİLİK TİPLERİNİN PSİKOLOJİSİ

PARA İÇİN HER ŞEYİ YAPABİLECEK KİŞİLİK TİPLERİNİN PSİKOLOJİSİ

NP Grup

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan "Parayı verin savcıyı bile rehin alırım" diyen elinde silah ile poz veren kişilerin içinde bulundukları ruh hali ve nasıl bir propaganda da kullanıldıklarının analizini ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Dolapdere'de DTP'li göstericilere silah sıkan zanlı, kendisine bu iş için para verildiğini iddia etti. T.G. "500 lira verdiler yaptım. Para verin gidip savcıyı bile rehin alırım'?dedi. İstanbul Dolapdere'de önceki gün yaşanan gösteri ve sonrasında çıkan kavganın arkasındaki 'Provokasyon', dün ortaya çıkan bir görüntüyle daha da netleşti. Dolapdere'de esnafın işyerlerine saldıran göstericilere ateş açan T.G, İHA'ya yaptığı açıklamada göstericilere silahla ateş açması için para verildiğini iddia ederek, "Para verip sık dediler, ben de sıktım" dedi. Psikolojik Savaş kitabı yazarı psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu tarz kitle gösterilerinde kullanılmaya müsait kişilik tiplerini anlatacak. Kullanılmaya ve yönlendirilmeye müsait bu tiplerin psikolojik savaşta propaganda unsuru olarak kullanılması için nerelerde bulunduğu, nasıl ikna edildiği ve ne şekilde kullanıldığı konusunu değerlendirecek.

Bu kişilerin kullanılması kara/kirli propaganda unsuru mudur? Bu görüntülerle verilmek istenen mesajlar nelerdir? Psikolojik savaşta kullanılan propaganda teknikleri bu gösterilerde de kullanıldı mı sorularına açıklık getirecek. "Bana verdiler parayı sen de ver 500 milyon istediğin adamı rehin alayım... Kurusıkı verdiler gittim çektim. Giderim savcıyı rehin alayım. Ver 500 milyon çekerim kardeşim, öyle yaptılar. Ben onu yaparım. Ben sokakta gezen bir çöpçüyüm. Ben acım kardeşim. Ver 500 milyon yaparım" diyen kişinin nasıl bir ruh hali içinde olabileceğinin ve bu yapıda kişilerin kullanılarak toplumda nasıl bir kaos duygusunun oluşturulmak istendiğinin psikolojik tahlilini Prof. Tarhan bugün Uğur Canbolat'a yapıyor.

Programın diğer bölümünde 'Menapoz Dönemi Yaşanan Sorunlar' ele alınacak. Menapoz öncesi yaşanan sorunlar, kişide meydana gelen duygu durum, eşlik eden psikiyatrik sorunların ve tedavisinin ele alınacağı programın konukları Bağdat Caddesi Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy olacaklar. Menapoz yaşayan kadının ailesine düşen görev ve sorumlulukların da dile getirileceği İyi Bak Kendine programında canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta sorular da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak.

Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu ekranların ve kendine bakmak isteyenlerin 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de..

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al