Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer?

Oruç tutarken baş ağrısı veya migren sorunu çekerseniz bu önerilerle baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Oruçluyken baş ağrısı için, Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek ufak egzersizleri deneyin. Buz torbası koymak da iyi gelir.

Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer?
Paylaş:

Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün. Baş ağrılarının belli başlı sebeplerinden biri strestir. Stres sebebiyle kaslarımız sertleşir ve boyun ağrısıyla başlayıp baş ağrısına çevirebilir. Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek ufak egzersizleri deneyin.

ORUÇLUYKEN BAŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR

- Uyumaya çalışmak
- Baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktalarına hafifçe bastırmak
- Alın kısmına masaj yapmak
- Başınıza buz koymak
- Karanlık bir odada gözleri kapamak
- Boyun ve omuz hareket ettirerek ufak egzersizler yapma
- Soğuk kompres yapmak
- Limon aromaterapi yapmak

Oturduğunuz koltuğun rahat olmasına önem verin. Strese bağlı baş ağrılarında yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyuyabilirsiniz. Başınız ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğiniz noktalar bulunur. Bu nokta baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktalarıdır. Bu noktayı hafifçe bastırıp yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayın. Migren kaynaklı baş ağrısında ışığa hassasiyet artacağından karanlık bir odada dinlenmeyi tercih edin. Sıcak duş gevşeme hissi yaratır. Duşa giremiyorsanız ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekleyebilirsiniz. Başınıza buz torbası koymak da baş ağrısını geçirebilir.