Online terapi ücretsiz

Online terapide mekânsal farklılık olsa da yüz yüze terapi açısından herhangi bir fark yoktur.

Online terapi ücretsiz

Yüz yüze terapide uygulanan destekleyici terapi ya da bilişsel davranışçı terapi yöntemleri aynı şekilde online terapide de mevcuttur. Online terapi ücretsiz olarak sizlere sunulur. Daha etkili bir seans alır ve tüm sorun ve şikâyetlerinizi psikolog ve psikiyatristlere anlatırsınız.

ONLİNE TERAPİ AVANTAJLARI NELERDİR

Psikoloğa ulaşılabilirliği yüksektir. Online terapi ücretsiz olarak uygulanabilen ve yüz yüze tedavi kadar etkili bir terapidir. Süresini de kendiniz belirleyebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz psikoloğa internet üzerinden bağlanabilirsiniz. Kontrollere gidemeyenler için büyük fırsattır. Farklı şehirlerde oturanlar istedikleri uzman psikolog ile internet üzerinden görüşme yapabilir.

Bedensel engeli bulunan kişiler ya da dışarı çıkmaktan korkan kişiler özellikle tercih eder. Aldığınız psikolojik destek nedeniyle çevrenizdekilerden göreceğiniz tepkilerden çekiniyorsanız online terapi ile bu durumu aşarsınız. İnternet üzerinden görüşme yapılacağı için kimsenin bilmesine gerek kalmaz.

İNTERNETTEN ONLİNE TERAPİ ÜCRETSİZ ALMAK İSTEYENLER NELERE DİKKAT ETMELİ

Seçilen online terapist mutlaka profesyonel kimlik taşımalı. Tanınmış olmasının yanı sıra yetkili bir uzman olması gerekir. Çalıştığı alanla ilgili olarak akademik bakış açısına sahip olmalıdır. Web sitesi üzerinden online yazışma, kameralı görüşme, e-posta ya da telefonla görüşme şeklinde yapılır.

Anksiyete, panik bozukluk, stres, cinsel sorunlar, kulak çınlaması, yeme bozukluğu gibi hastalıklarda online terapi yöntemi büyük başarı sağlar. Şizofreni gibi ağır hastalıklarda, intihar eğilimi olanlarda, 18 yaşın altındaki kişilerde online terapi yöntemi uygulanmaz. Probleminiz kısa ve belirginse e-posta ile danışmana başvurabilirsiniz.

Sorununuz biraz daha karışıksa örneğin panik bozukluk, cinsel sorunlar, evlilik sorunları gibi durumları yaşıyorsanız canlı psikolojik yardım alabilirsiniz. Online terapi öncesi danışan ve terapist arasında mutlaka psikolojik yardım sözleşmesi yapılmalı. Görüşme öncesi terapistin kimliğini doğrulaması gerekir.

Bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi, destekleyici psikoterapi, davranış bozuklukları gibi alanlarda yardım alabilirsiniz. yoğun iş temposunda bulunan kişiler, 40 yaş altındakiler, üniversite mezunları, kadınlar, internetten sık alışveriş yapanlar, ilişki sorunu olanlar, ekonomik terapi hizmeti arayanlar, psikoloğa istedikleri an ulaşmak isteyenler online terapiye başvurabilir.

ÖNEMLİ NOT: Bu haber içeriği Online Terapi hakkında bilgilendirme amaçlıdır... NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Tıp Merkezlerimizde ücretsiz online terapi hizmeti VERİLMEMEKTEDİR..

Konuyla ilgili detaylı bilgiye //www.telepsikiyatri.com/ adresinden ulaşabilirsiniz...Bu yazıya 15 yorum yapıldı.
 • serap yazdı:

  Çocuklara sözsüz müzik dinletmek veya öğretmek zararlımıdır?Bu tür müziklerin çocuklar üzerindeki etkisi neler olabilir?


 • Saskin yazdı:

  Merhaba kızım 15 yaşında ben iş yerinde iken eve erkek arkadaşını getirmiş eve geldim sık yaşadım kızıma güvenin kalmadı nasıl davranacağımı şaşırdım çocuk ta 16 yaşında tanışmak istemiş benimle deliye döndüm lütfen yardım edin ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler


 • sedat yazdı:

  şizofrenim


 • didem yazdı:

  ben çok zor durumdayım çaresizim psikolojim çok bozuk beni çıkarsız menfaatsiz kendi doğru bakıs acısıyla yönlendirebilecek uzman birinin tavsiyelerine ihtiyacım var bana yardım edin nolursunuz yasadıklarım bana göre çok cok ağır artık


 • Melike can yazdı:

  Merhaba ,15 yıllık evliyim kocam ilgi gösterme yoksunu.Artık hergece uyudugumda ilk aşkım rüyama giriyor ve beni alıp goturmek iatiyor.bu çok sık olmaya başladı .dyloxia 60 kullanıyorum . Rüyada sayıklamaktan korkuyorum .dizce ne yapmalıyım


 • Aynur yazdı:

  Çok zor durumdayım uzman birinin yardımına ihtiyacım var


 • hüseyin yazdı:

  merhaba, kızım lise son sınıfta ,yaz tatilinde devamlı kitap okuyor fakat hep roman türü kitaplar bir tülü kendisine faydalı olabilecek okul hayatında ve kendini geliştirebilecek kitaplar okumuyor, zorlamak istemiyorum ama biraz da geçimsiz ve agresif olduğu için de konuşmaya gelemiyor, çoğu zaman istedikleri kitapları alıyorum ..acaba bu tür şeyleri okuması doğru mu ne zamana kadar sürer tşk. ederim..


 • Zafer yazdı:

  Psikolojik yardım


 • Zafer yazdı:

  Merhaba babamın psikolojik yardıma ihtiyacı var fakat kabul etmiyor.Ne yapmamız gerekiyor kafası yerinde değil sürekli sinirli bi dediği bi dediğini tutmuyor söylediklerini unutuyo ben öyle bi şey demedim diyor.küsüp gidiyor gelince hiç bişey olmamış gibi devam ediyor.sacma sapan yakıştırmalar yapıyor yardımcı olurmusunuz ileride daha da tehlikeli olurmu


 • Şule yazdı:

  Özgüven eksikliği


 • Doğrusu yazdı:

  Kitap bir yana kızınızın neden bu şekilde (konuşmaya gelememek, konuşmak istememek) davrandığını sorun ama asla kızgın davranmayın sinirlenseniz bile sesinizi yükseltmeyin lise son sınıf diyorsunuz gayet olgun bir kız olmalı illa mantıklı düşünecektir. Aile arası veya arkadaş çevresiyle bir sorunu vardır depresif davranıyordur kendimden biliyorum :)


 • BARIŞ yazdı:

  İLİŞKİ ESNASINDA KARSI TARAFA DEGILDE KENDIME KARSI SADISTCE DAVRANILMASI HOSUMA GIDIYOR SIZCE BEN PADAFİLİ MİYİM ARASIRA BAZENDE BIRILERIYLE TARTISTIGIMDA ONU CESİTLİ ÖLÜM SENARYOLARIYLA DUSUNUYORUM AMA BIR KAÇ DK SONRA BUNDAN PİŞMANLIK DUYUYORUM VE KENDI KENDIME SACMALAMA SEN SANA GÜCÜ YETMEYENE ELİNİ BİLE KALDIRMIYOSUN DIYORUM VE NEYLE UGRASIYOSAM ONA DONUYORUM


 • ibrahim Balkaş yazdı:

  söze nerden başlayayım bilemiyorum, ben yıllardır aşırı sinirliyim, aslında normalde çok sakin sevecen biriyim ama biri beni tetiklediği zaman kendimi kaybediyorum, ve inanın hiç kimseden değil kendimden korkuyorum çünkü aklıma öldürmekten başka bişey gelmiyor, yakın zamanlardan örnek vermem gerekirse taksici biri sırf bunun ayaklarına biri sıkacak görecek gibi bir kelime kullandı diye onu arabasının içerisinde gece istirahat ederken canlı canlı yakmayı düşündüm, kavga etmek istemiyorum çünkü karşımdaki kişinin canlı olduğunu unutuyorum boynunu kollarımla kilitliyorum, başka bir örnekte satış üzerine bir mağazada çalışıyorum, sırf benim satışlarımı engelleyip beni kovmak isteyen müdür ve bölge müd.lerinden ve satışımı almak isteyen personellerden intikam almayı düşünüyorum devamlı hatta komple binayı başlarına geçirmeyi bile düşünüyorum, bu arada ben hem Bakırköyde hemde gebzede panik atak için tedavi gördüm psikiyatride


 • Begum yazdı:

  Ben nişanlandık 5 ay oldu ama sanırım güvenemiyorum bi ayrıl bi barış alt üst haldeyim


 • Merve yazdı:

  Benin özgüven problemim var biriyle konuştuğumda kelimeler iç içe giriyor ne yapmalıyım


Cevap yazdığın kullanıcı: