Online terapi ücretsiz

Online terapide mekânsal farklılık olsa da yüz yüze terapi açısından herhangi bir fark yoktur.

Online terapi ücretsiz
Paylaş:

Yüz yüze terapide uygulanan destekleyici terapi ya da bilişsel davranışçı terapi yöntemleri aynı şekilde online terapide de mevcuttur. Online terapi ücretsiz olarak sizlere sunulur. Daha etkili bir seans alır ve tüm sorun ve şikâyetlerinizi psikolog ve psikiyatristlere anlatırsınız.

ONLİNE TERAPİ AVANTAJLARI NELERDİR

Psikoloğa ulaşılabilirliği yüksektir. Online terapi ücretsiz olarak uygulanabilen ve yüz yüze tedavi kadar etkili bir terapidir. Süresini de kendiniz belirleyebilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun istediğiniz psikoloğa internet üzerinden bağlanabilirsiniz. Kontrollere gidemeyenler için büyük fırsattır. Farklı şehirlerde oturanlar istedikleri uzman psikolog ile internet üzerinden görüşme yapabilir.

Bedensel engeli bulunan kişiler ya da dışarı çıkmaktan korkan kişiler özellikle tercih eder. Aldığınız psikolojik destek nedeniyle çevrenizdekilerden göreceğiniz tepkilerden çekiniyorsanız online terapi ile bu durumu aşarsınız. İnternet üzerinden görüşme yapılacağı için kimsenin bilmesine gerek kalmaz.

İNTERNETTEN ONLİNE TERAPİ ÜCRETSİZ ALMAK İSTEYENLER NELERE DİKKAT ETMELİ

Seçilen online terapist mutlaka profesyonel kimlik taşımalı. Tanınmış olmasının yanı sıra yetkili bir uzman olması gerekir. Çalıştığı alanla ilgili olarak akademik bakış açısına sahip olmalıdır. Web sitesi üzerinden online yazışma, kameralı görüşme, e-posta ya da telefonla görüşme şeklinde yapılır.

Anksiyete, panik bozukluk, stres, cinsel sorunlar, kulak çınlaması, yeme bozukluğu gibi hastalıklarda online terapi yöntemi büyük başarı sağlar. Şizofreni gibi ağır hastalıklarda, intihar eğilimi olanlarda, 18 yaşın altındaki kişilerde online terapi yöntemi uygulanmaz. Probleminiz kısa ve belirginse e-posta ile danışmana başvurabilirsiniz.

Sorununuz biraz daha karışıksa örneğin panik bozukluk, cinsel sorunlar, evlilik sorunları gibi durumları yaşıyorsanız canlı psikolojik yardım alabilirsiniz. Online terapi öncesi danışan ve terapist arasında mutlaka psikolojik yardım sözleşmesi yapılmalı. Görüşme öncesi terapistin kimliğini doğrulaması gerekir.

Bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi, destekleyici psikoterapi, davranış bozuklukları gibi alanlarda yardım alabilirsiniz. yoğun iş temposunda bulunan kişiler, 40 yaş altındakiler, üniversite mezunları, kadınlar, internetten sık alışveriş yapanlar, ilişki sorunu olanlar, ekonomik terapi hizmeti arayanlar, psikoloğa istedikleri an ulaşmak isteyenler online terapiye başvurabilir.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye https://npistanbul.com/koronavirus/ucretsiz-psikolojik-destek-hatti adresinden ulaşabilirsiniz...Bu yazıya 21 yorum yapıldı.
 • serap yazdı:

  Çocuklara sözsüz müzik dinletmek veya öğretmek zararlımıdır?Bu tür müziklerin çocuklar üzerindeki etkisi neler olabilir?


 • Saskin yazdı:

  Merhaba kızım 15 yaşında ben iş yerinde iken eve erkek arkadaşını getirmiş eve geldim sık yaşadım kızıma güvenin kalmadı nasıl davranacağımı şaşırdım çocuk ta 16 yaşında tanışmak istemiş benimle deliye döndüm lütfen yardım edin ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler


 • sedat yazdı:

  şizofrenim


 • didem yazdı:

  ben çok zor durumdayım çaresizim psikolojim çok bozuk beni çıkarsız menfaatsiz kendi doğru bakıs acısıyla yönlendirebilecek uzman birinin tavsiyelerine ihtiyacım var bana yardım edin nolursunuz yasadıklarım bana göre çok cok ağır artık


 • Melike can yazdı:

  Merhaba ,15 yıllık evliyim kocam ilgi gösterme yoksunu.Artık hergece uyudugumda ilk aşkım rüyama giriyor ve beni alıp goturmek iatiyor.bu çok sık olmaya başladı .dyloxia 60 kullanıyorum . Rüyada sayıklamaktan korkuyorum .dizce ne yapmalıyım


 • Aynur yazdı:

  Çok zor durumdayım uzman birinin yardımına ihtiyacım var


 • hüseyin yazdı:

  merhaba, kızım lise son sınıfta ,yaz tatilinde devamlı kitap okuyor fakat hep roman türü kitaplar bir tülü kendisine faydalı olabilecek okul hayatında ve kendini geliştirebilecek kitaplar okumuyor, zorlamak istemiyorum ama biraz da geçimsiz ve agresif olduğu için de konuşmaya gelemiyor, çoğu zaman istedikleri kitapları alıyorum ..acaba bu tür şeyleri okuması doğru mu ne zamana kadar sürer tşk. ederim..


 • Zafer yazdı:

  Psikolojik yardım


 • Zafer yazdı:

  Merhaba babamın psikolojik yardıma ihtiyacı var fakat kabul etmiyor.Ne yapmamız gerekiyor kafası yerinde değil sürekli sinirli bi dediği bi dediğini tutmuyor söylediklerini unutuyo ben öyle bi şey demedim diyor.küsüp gidiyor gelince hiç bişey olmamış gibi devam ediyor.sacma sapan yakıştırmalar yapıyor yardımcı olurmusunuz ileride daha da tehlikeli olurmu


 • Şule yazdı:

  Özgüven eksikliği


 • Doğrusu yazdı:

  Kitap bir yana kızınızın neden bu şekilde (konuşmaya gelememek, konuşmak istememek) davrandığını sorun ama asla kızgın davranmayın sinirlenseniz bile sesinizi yükseltmeyin lise son sınıf diyorsunuz gayet olgun bir kız olmalı illa mantıklı düşünecektir. Aile arası veya arkadaş çevresiyle bir sorunu vardır depresif davranıyordur kendimden biliyorum :)


 • BARIŞ yazdı:

  İLİŞKİ ESNASINDA KARSI TARAFA DEGILDE KENDIME KARSI SADISTCE DAVRANILMASI HOSUMA GIDIYOR SIZCE BEN PADAFİLİ MİYİM ARASIRA BAZENDE BIRILERIYLE TARTISTIGIMDA ONU CESİTLİ ÖLÜM SENARYOLARIYLA DUSUNUYORUM AMA BIR KAÇ DK SONRA BUNDAN PİŞMANLIK DUYUYORUM VE KENDI KENDIME SACMALAMA SEN SANA GÜCÜ YETMEYENE ELİNİ BİLE KALDIRMIYOSUN DIYORUM VE NEYLE UGRASIYOSAM ONA DONUYORUM


 • ibrahim Balkaş yazdı:

  söze nerden başlayayım bilemiyorum, ben yıllardır aşırı sinirliyim, aslında normalde çok sakin sevecen biriyim ama biri beni tetiklediği zaman kendimi kaybediyorum, ve inanın hiç kimseden değil kendimden korkuyorum çünkü aklıma öldürmekten başka bişey gelmiyor, yakın zamanlardan örnek vermem gerekirse taksici biri sırf bunun ayaklarına biri sıkacak görecek gibi bir kelime kullandı diye onu arabasının içerisinde gece istirahat ederken canlı canlı yakmayı düşündüm, kavga etmek istemiyorum çünkü karşımdaki kişinin canlı olduğunu unutuyorum boynunu kollarımla kilitliyorum, başka bir örnekte satış üzerine bir mağazada çalışıyorum, sırf benim satışlarımı engelleyip beni kovmak isteyen müdür ve bölge müd.lerinden ve satışımı almak isteyen personellerden intikam almayı düşünüyorum devamlı hatta komple binayı başlarına geçirmeyi bile düşünüyorum, bu arada ben hem Bakırköyde hemde gebzede panik atak için tedavi gördüm psikiyatride


 • Begum yazdı:

  Ben nişanlandık 5 ay oldu ama sanırım güvenemiyorum bi ayrıl bi barış alt üst haldeyim


 • Merve yazdı:

  Benin özgüven problemim var biriyle konuştuğumda kelimeler iç içe giriyor ne yapmalıyım


 • buğrahan yazdı:

  bu hayattan nefret ediyorum. Ve eğer bir gün bana birşey olursa bunun sebebi ailemdir. 23 Yaşındayım, ettiğim tek dua bir an önce ölmek istemem. İntiharıma çok az kaldı.


 • pelin yazdı:

  Merhaba ben 16 yaşındayken bazı hatalar yaptım ailem o zamanlar sürekli kavga ediyordu boşluktaydım arkadşlarım pek iyi değildi onların yaptıklarını yaparak mutlu olacağımı düşündüm bir çok ilişki kurdum söylemeye dahi uatnıyorum olmaması gerken şeyler oldu arkadaşlarımla konuşmayı bıraktım sonra bir ilişkim oldu ve bana psikolojik şiddet uyguladı fake hesaplarla beni elinde tutmak istedi kaçmak isteidm ondan bir şekilde kurtuldum daha önce psikolojik destek aldım ilaçlar kullandım fakat geçmiş gölgem gibi şuan çok sevdiğim bir sevilim var hayata onunla tutundum onu kaybetmek istemediğim için hiçbir şey anlatmadım beni bırkacağını biliyorum ama artık onada haksızlık edip kandırmak istemiyorum onsuz yaşamak istemiyorum çok pişmanım en fazla saat uyuyorum o da sabah sevgilmsiz bir hayat düşünemiyorum hep kendime nasıl kıydıgımı düşünyorum ölmek istiyorum yaşamak benim hakkım değil fakat intihara pek cesaretim yok ama olacağını düşünüyorum bugün dğils yarın çok sıkıldım çok yoruldum


 • nur kaya yazdı:

  yaklaşık üç aydır çok yoğun bir şekilde bu korkuyu yaşıyorum. 5 Şubatta en yakın arkadaşımın babasını , 28 şubatta anneannemi ani bir şekilde kaybettikten sonra içimde giderek büyüdü bu korku. ayrıca 9 yaşımda babamı , 1.5 yıl önce de çok sevdiğim dedemi kaybettim. bu korkuyu özellikle anneme karşı duyuyorum. her gece 6-7 defa üstünü örtme bahanesiyle odasına gidip nefesini kontrol ediyorum. sürekli uykudan uyanıyorum bu korku yüzünden annem markete bakkala vs. gittiğinde gelene kadar dua ediyorum , balkonda gelmesini bekliyorum. evin içinde farklı odalardayken bile huzursuzluk duyuyorum ve sürekli yanına gidip kontrol ediyorum. Sürekli annem ölürse ne olur diye düşünüyorum. kafamda senaryolar kuruyorum. Geceleri annemi kontrol etmeye kalktığımda benim odam ve onun odası arasındaki mesafeyi yürürken kalbim yerimden çıkacakmış gibi hissediyorum ve sürekli Allah'ım anneme uzun ömürler ver diye dua ediyorum ve bazen kendimi istemsizce ağlarken buluyorum. Sanki bu korkuyu yaşayarak geçirdiğim gün ömrümden bir yıl götürüyormuş gibi hissediyorum. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim bilmiyorum. Anneme anlatıp onu telaşlandırmak istemiyorum.


 • zehra yazdı:

  ben küçükken sevdiğim bir insanı kaybettim maalesef o öldü. ama ben hala onu kafamın içinden atamıyorum. kendimi ne kadar zor tutsamda aklıma o geldiğinde ağlamaya baslıyorum. aynı zamanda aile içinde beni hiç sevmeyen birisi var. beni herkezin içinde rezil etmeye çalışıyor. insanların bana sevgiyle baktığını düşünmüyorum. benim kimseye zararım yok fakat herkez bana karşı değişik davranıyor gibi geliyor. kimseyi sevemiyorum. öncelerden sevdiğim bir çocuk beni gerçekten çok üzdü. beni aldattı. evet yaşım daha küçük fakat artık hiçbir şeye dayanamıyorum. bazı zamanlar uyuyamıyorum. küçükken de aklımda hep saçma intihar gibi düşünceler vardı. arkadaşlarım arkamdan birseyler karıstırıyor gibi geliyo. kendimi çok yanlız ve kötü hissediyorum. hiçbirseye karşı umudum kalmadı. güvendiğim insanlar hep beni arkamdan vurdu. yaşamak istemiyorum gibi düşünceler kafamın içinde gezinip duruyor. lütfen bana yardım edin.


 • maria yazdı:

  anksiyete atağı yaşıyorum bu iğrenç his berbat


 • burhan yazdı:

  Merhaba insanlar benle dalga geçiyor bunun sebebi ne olabilir birde babam ve annem bazı şeyleri ikna edemiyorum ayrıca annem çok inatçı


Cevap yazdığın kullanıcı: