NPİSTANBUL uzmanlarından Beyinden Bilince Yolculuk...

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve NPİSTANBUL Hastanesi uzmanları beyinden bilince yolculuğuna çıkıyor...

NPİSTANBUL uzmanlarından Beyinden Bilince Yolculuk...

Beyin, zihin ve bilinci yakından tanımak isteyenler 18-20 Mayıs tarihlerinde İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde bir araya geliyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen festivalde Üsküdar Üniversitesi Öğretim üyeleri ile NPİSTANBUL Hastanesi uzmanları da yer alıyor. Bilgiden bilinç çağına adım attığımız bu dönemde, beynimizi tanımak, zihin işleyişini ve bilincin doğasını anlamak amacıyla yolculuğa çıkılıyor. Festiva A.Ş. tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen “Beyinden Bilince Yolculuk” Festivali’nde nöroloji, psikiatri, holistik tıp, anestezi, kadın doğum, göz hastalıkları, tıbbi seksoloji, endoktrinoloji, psikoloji gibi çeşitli bilim dalları ve kişisel gelişim alanından uzmanlar, seminerler ve atölye çalışmalarıyla beynin ve zihnin işleyişi, bilincin doğası hakkındaki bilgileri anlaşılır bir dille ziyaretçilere aktaracak. İTÜ(İstanbul Teknik Üniversitesi) Maçka Sosyal Tesisleri’nde 18–20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde ayrıca, ziyaretçilerin zihinsel potansiyellerini keşfetmelerini sağlayacak akıl oyunları, beyin egzersizleri ve hafıza teknikleri gibi çeşitli etkinlikler de yer alıyor. Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Uzmanları da yolculuğa katılıyor. Festivalin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Dilbaz yapacak. Dilbaz, “Madde Bağımlılığından Davranış Bağımlılığına, Beyin Gücü ile Bağımlılığın Tedavisi” konusunda bir konuşma yapacak. Beyin, bilinç, biofeedback, manyetik alan, biorezonans, kişisel gelişim, eğitim ve danışmanlık, nöro-psikiatri ve psikolojik danışmanlık, yayıncılık, algılama, hafıza, hızlı okuma, zeka ve öğrenme gibi alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlar da festivalde hizmetlerini tanıtacaklar. Beyinden Bilince Yolculuk Festivali, her gün 11.00-19.00 arası ziyarete açık kalacak. Prof. Dr. Dilbaz’ın yanı sıra; 19 Mayıs 2012 Cumartesi 11:30 - 12:30 Doğu Düşüncesi, Batı Psikolojisi – Seminer (Üsküdar Ünv. NPİSTANBUL Etiler Polikliniği Dr Psk Cengiz Demirsoy) 12:30 - 13:30 Metakognitif Terapi: İç Dünyamızla İlişki Biçimimiz – workshop (NPİSTANBUL Hst. Klin. Psk Hilal Bebek) 16:30 - 17:30 Rüya Görüşmesi (Dream Interview) - workshop (Dr Psk Cengiz Demirsoy) 20 Mayıs 2012 Pazar 16:00 - 17:00 Ruhsal Hastalıkların Tedavi Edilmemesinin Yol Açabileceği Kayıplar-seminer Üsküdar Ünv. Öğretim Üyesi-NPİSTANBUL Hst. Prof Dr Hüsnü Erkmen) Katılımcılarla buluşacak… Ayrıntılı bilgi için… Şaban Özdemir(NPGRUP)  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al