NPGRUP’ta Çevrim İçi Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, bayramlaşma geleneğini bozmadı. Bayramlaşma merasimi dijital olarak gerçekleştirildi.

NPGRUP’ta Çevrim İçi Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çevrim İçi Bayramlaşma’ törenine, akademik, uzman ve idari personelin neredeyse tamamı katıldı. Koronavirüs nedeniyle fiziksel mesafeye dikkat eden NPGRUP bayram coşkusunu dijital ortama taşıyarak yaşadı.

Üsküdar’da bayram coşkusu!

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi akademik, uzman ve idari personeli bayram heyecanını öncesinden yaşadı. Zoom üzerinden gerçekleşen ilk dijital bayramlaşma töreninin selamlama konuşmalarını Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka yaptı.

Ramazan gibi fedakârlıkların yapıldığı, sosyal ve manevi ibadet boyutu yüksek olan, bireylerin birçok tahammül gösterdiği, nefis terbiyesi yani ego eğitimi yaptığı bir dönemden sonra arkasından bayram gelmesinin fıtri bir olay olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu dönemde ‘Sen manevi olarak ilahi rıza için fedakârlıklar yaptın, sosyal sorumluluklar aldın, insanlara yardım etmeye çalıştın. Bunun sonucunda bayram bir ödül’ tarzında psikolojik boyutu olduğunu söyledi.

Millî ve dinî duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması adına bayramların önemli olduğunu hatırlatan Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi.Daha sonra söz almak isteyen herkes bayramla ilgili dilek ve temennilerini dile getirerek birbiriyle bayramlaştı. 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sinirbilim alanında küresel ölçekte seçkin bilim insanlarının yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therape
  • Psikiyatri Bilimleri ve Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen “7. Psikiyatri Zirvesi ve 14. Anksiyete Kongresi” 5 – 8 Kasım 2022 tarihleri arası
  • NPİSTANBUL Hastanesi’nin de içinde yer aldığı NP Sağlık Grubu çatısı altında 1999 yılından bu yana EEG Teknisyeni olarak görev yapan ve geçtiğimiz gün
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Randevu Al