NPGRUP’ta Çevrim İçi Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, bayramlaşma geleneğini bozmadı. Bayramlaşma merasimi dijital olarak gerçekleştirildi.

NPGRUP’ta Çevrim İçi Bayramlaşma Heyecanı Yaşandı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çevrim İçi Bayramlaşma’ törenine, akademik, uzman ve idari personelin neredeyse tamamı katıldı. Koronavirüs nedeniyle fiziksel mesafeye dikkat eden NPGRUP bayram coşkusunu dijital ortama taşıyarak yaşadı.

Üsküdar’da bayram coşkusu!

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi akademik, uzman ve idari personeli bayram heyecanını öncesinden yaşadı. Zoom üzerinden gerçekleşen ilk dijital bayramlaşma töreninin selamlama konuşmalarını Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka yaptı.

Ramazan gibi fedakârlıkların yapıldığı, sosyal ve manevi ibadet boyutu yüksek olan, bireylerin birçok tahammül gösterdiği, nefis terbiyesi yani ego eğitimi yaptığı bir dönemden sonra arkasından bayram gelmesinin fıtri bir olay olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu dönemde ‘Sen manevi olarak ilahi rıza için fedakârlıklar yaptın, sosyal sorumluluklar aldın, insanlara yardım etmeye çalıştın. Bunun sonucunda bayram bir ödül’ tarzında psikolojik boyutu olduğunu söyledi.

Millî ve dinî duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması adına bayramların önemli olduğunu hatırlatan Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi.Daha sonra söz almak isteyen herkes bayramla ilgili dilek ve temennilerini dile getirerek birbiriyle bayramlaştı. 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dünya Biyolojik Psikiyatri Federasyonu Anksiyete Bozuklukları Tedavi Kılavuzu çalışma grubunda yer alacak.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de aşılama çalışmaları kapsamında aşılama hizmeti vermeye devam ediyor. Aşılamanın başladığı 21 Ocak
  • Dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) denetimini dördüncü kez başarıyla tamamlayan Üsküdar Üni
  • COVİD-19 mücadelesinin kahramanları NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde anıldı.
  • Prof. Dr. Eli Somer, “Uyumsuz Hayal Kurma Fenomeni”ni anlattı. Uyumsuz hayal kurma, sürükleyici bir kişilik özelliğidir. Yalnız bireyler kendi hayali
  • NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Tıp Bayramı Haftası’nda İBB ekiplerini ağırladı.
  • Randevu Al