Nöropsikiyatrik hastalıklarda rTMS

Nöroloji camiasının önemli isimlerinden olan ve bu alanda birçok bilimsel çalışmalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Aslı Demirtaş Tatlıdede, Bilimsel Eğitim Toplantılarının konuğuydu.

Nöropsikiyatrik hastalıklarda rTMS

Nöroloji camiasının önemli isimlerinden olan ve bu alanda birçok bilimsel çalışmalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Aslı Demirtaş Tatlıdede, Bilimsel Eğitim Toplantılarının konuğuydu.

Üsküdar Üniversitesi ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak katılan Tatlıdede, Nöropsikiyatrik Hastalıklarda Transcranial Magnetik Stimulation konusunda sunum yaptı. Üsküdar Üniversitesi ve NPİstnabul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birlikte organize ettiği Bilimsel Eğitim Toplantıları devam ediyor. Her Çarşamba Prof. Dr. Rasim Adasal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıların bu haftaki konuğu Yrd. Doç. Dr. Aslı Demirtaş Tatlıdede oldu. Nöroloji alanında önemli çalışmalar yürüten, Transcranial magnetic stimulation (TMS)’ın dünyaca bilinen otoriteleriyle çalışan, 3 yıl ABD’de bunun için kalan Tatlıdede katılımcılara “ Nöropsikiyatrik Hastalıklarda rTMS konusunda bilgi verdi. İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim dalı Doktora Programında görev alan Yrd. Doç. Dr. Aslı Demirtaş Tatlıdede; Nöropsikiyatrik hastalıklarda kognisyon, Travmatik Beyin Hasarı, Parkinson, Depresyon, Alzheimer, Şizofreni alanlarında TMU kullanımı ve bu alanda bugüne kadar yapılan yayınlara vurgu yaptı. Tatlıdede sunumunun ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ ile NPİstanbul Hastanesi Nöropsikiyatri Hastanesi’nin birimlerini gezdi. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan, resmi YouTube hesabında yer verdiği içerikleriyle de milyonlarca kişiye ulaşıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, uzman kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ailesinin bayramlaşma geleneği bozulmadı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarha
  • Üsküdar Üniversitesi ve "Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therapeutics - SBMT) tarafından düzenlenen Balkanlar ve
  • Davranış Bilimleri, Sağlık, Sinir Bilim, Dijital Sağlık, Yapay Zeka, Giyilebilir Teknolojiler, Siber Güvenlik, Adli Bilimler ve Kişiselleştirilmiş Tıp
  • Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, Dünya Biyolojik Psikiyatri Federasyonu Anksiyete Bozuklukları Tedavi Kılavuzu çalışma grubunda yer alacak.
  • Randevu Al