Nörobilim tabanlı kişiye özel tıp uygulamaları

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk, Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel ve Doç. Dr. Barış Metin Trabzon’da düzenlenen 17. Ulusal Sinirbilim Kongresine katıldı. Nörobilim tabanlı kişiye özel tıp uygulamaları oturumunda gelişmeler anlatıldı.

Nörobilim tabanlı kişiye özel tıp uygulamaları

17. Ulusal Sinirbilim Kongresi, Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) desteği ile Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde 04 – 07 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Sinirbilimde en yeni gelişmelerin paylaşıldığı, moleküler ve hücreselden davranışa, gelişimselden görüntülemeye, metodolojiden deneysel modellere ve yeni klinik stratejilere kadar sinirbilimin her alanından konferans, sempozyum, panel ve sunumlara yer verildi.

Kongre alanında önemli bilim insanlarını da bir araya getirdi

Üsküdar Üniversitesi de Nörobilim tabanlı kişiye özel tıp uygulamaları başlığında önemli isimlerle kongreye katılım sağladı.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhsin Konuk’un oturum başkanlığı yaptığı oturumda; Tarhan nöromodülasyon tedavileri, Konuk psikiyatride farmakogenetik uygulamalar, Doç. Dr. Türker Tekin Ergüzel; derin beyin, Doç. Dr. Barış Metin ise psikiyatride EEG biyobelirteçlerinin geleceği başlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatride herkese aynı ilaç dönemi bitti! Psikiyatrinin yeni vizyonu: ‘Kişiye özel tedavi’ Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “En pahalı tedavi etkisiz teda
  • “Kusursuz Tıp” anlayışının üçayağı olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Birincisi; genetiğe göre ilaç kullanımı yani doğru ilaç, doğru doz, doğ
  • Optogenetik yöntemi dikkat eksikliği, hiperaktivite gibi psikiyatrik rahatsızlıklarda dikkat ve odaklanmada tedavi sağlıyor.
  • İnsan genomunu nedir, insan hayatındaki önemi nedir? İnsan genomu yaşamı nasıl etkiliyor. İşte hepsinin cevabı.
  • Psikiyatride bireye özgü tedavi: Belki biraz eski veya biraz yeni, ama geleceğin tedavisi.
  • Randevu Al