Nasıl erkekler aldatır

Erkeklerin neden aldattığı kadınlar için her zaman merak konusu olan bir konudur. Aldatan erkek profilini tanıyarak nasıl erkekler aldatır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Nasıl erkekler aldatır
Paylaş:

Aldatma sağlıklı bir davranış olmadığı gibi bir takım eksikliklerin de tepkisi olabilir. Aldatan erkeklerin genel özelliği aslında yetersiz ve aciz hissetmeleri ve kendilerini kanıtlama çabasında olmalarıdır.

Erkelerin aldatmasında en büyük etken de toplumsal ezberlerdir. Erkek adam aldatır gibi toplumsal yanlış ezberler erkeklere bunu bir gereklilik gibi de algılatmaktadır. Aldatan erkeklerin genel bir başka özelliği de narsistik kişilik bozukluğudur. Ne kadar normal gösterilmeye çalışılsa da erkeklerin aldatması ve bunu alışkanlık haline getirmeleri normal değildir.

ALDATAN ERKEK ÖZELLİKLERİ

Aldatan erkekleri ilk bakışta tanımayı her kadın ister. Ancak aldatan erkeklerin en önemli özelliği bu durumu çok iyi saklamalarıdır. Daha önce aldatmış erkekler ise aldatmaya her zaman yatkındır. Aldatan erkekler genellikle partnerlerini aldatma konusunda çok hassas olduklarına inandırırlar. Aldatan erkeklerin bir diğer özelliği de kendileri aldattığı için karşı tarafı da aldatabilir gözüyle görerek aşırı kıskanmalarıdır.

Aldatan erkek deyince iki tip erkekle karşılaşabiliriz. Aldatan erkeklerin bazıları davranış sorunlarını açıkça belli eden, sorunlu tiplerken; bazıları ise oldukça düzgün, güvenilir bir profil çizebilirler. Yani iki uçta da sorun olabilir. Çok fazla ilgi gösteren, kıskanan erkek de aldatıyor olabilir; hiç ilgilenmeyen, sizi değersiz hissettiren erkek de aldatıyor olabilir.

Nasıl erkek aldatır sorusunun cevabında aldatma olayını kişiliğinin bir parçası haline getirmiş erkeklerin olduğunu söylemek de fayda var.

ERKEKLER NEDEN ALDATIR

Erkeklerin aldatma durumunun doğal olduğu düşüncesi hatalı bir düşüncedir. Aldatma hem erkek hem de kadında görülebilecek psikolojik ve davranışsal bir sorun olarak da görülebilir. Neticede her aldatma bir kandırmacadır. Biriyle bir ilişki yaşarken başkasına ilgi duymak doğaldır ancak ilişkide olunan kişiyi kandırarak başka yakınlaşmalar yaşama insani açıdan hoş değildir.

Erkekler neden aldatır ya da nasıl erkek aldatır gibi soruların cevapları ilişkiden ilişkiye, kişiden kişiye değişecektir. Ancak aldatma doğal karşılanmaması gereken ciddi bir sorundur.

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: