Mutluluk bilimini “Pozitif Psikoloji” ile öğrenin

Mutluluk bilimini “Pozitif Psikoloji” ile öğrenin. “Pozitif Psikoloji” ile mutluluk bilimi öğretiliyor.

Mutluluk bilimini “Pozitif Psikoloji” ile öğrenin
Paylaş:

Akademik donanım ve başarının yanı sıra sosyal başarı, ego ideali, pozitif psikoloji, mutluluk bilimi gibi değerler hayattaki başarıyı etkiliyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite olarak “iyi insan” yetiştirmeyi amaçladıklarını belirterek “Akademik donanımın yanı sıra öğrencilerimize Proje Kültürü, İletişim Becerileri ve Pozitif Psikoloji derslerini zorunlu olarak veriyoruz. Bu sayede sosyal başarı ve mutluluk bilimi öğretiliyor” dedi.

Davranış Bilimi ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, sağlık, psikoloji, iletişim, siyaset bilimi ve mühendislik alanlarında uzman yetiştirirken bir yandan öğrencilerin “iyi insan” olma hedefini benimsemelerini önemsiyor.

Üsküdar Üniversitesinde öğrenciler düzenli olarak uygulanan “Üniversite Kültürü” dersleri kapsamında sektörün önde gelen isimleri ile bir araya gelirken onların bilgi ve deneyimlerinden yararlanıyor; “Proje Kültürü” dersleri ile de mezun olmadan önce proje yazmayı öğreniyor.

Hangi bölümde olursa olsun öğrencilere “İletişim Becerileri” dersleri zorunlu tutuluyor. Bütün öğrencilere “Pozitif Psikoloji” dersleri zorunlu olarak veriliyor bu sayede sadece akademik başarı değil sosyal başarı ve mutluluk bilimi de öğretiliyor.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN: “SOSYAL BAŞARI VE MUTLULUK BİLİMİ ÖĞRETİLİYOR”

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, hayat başarısında akademik donanım, mesleki bilgi ve tecrübenin önemli olduğunu ancak insani ilişkilerin güçlü olması, empati kurma gibi özelliklerin de fark oluşturduğuna dikkat çekti.

Üniversite olarak “iyi insan” yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Akademik donanımın yanı sıra öğrencilerimize Proje Kültürü, iletişim Becerileri ve Pozitif Psikoloji derslerini zorunlu olarak veriyoruz. Harvard Üniversitesi’nin en çok tercih edilen dersi pozitif psikoloji. Çığır açan ders olarak web sitelerinde duyurdular. Üniversite olarak biz pozitif psikoloji dersini yıllardır veriyoruz. Bu sayede sosyal başarı ve mutluluk bilimi öğretiliyor. ” dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: