Migren nedir ve migren nasıl geçer

En kısa tanımı ile yarım baş ağrısı olarak tanımlanan migren farklı türleri olan bir hastalıktır. Ense, şakak ya da göz çevresinde başlayan ağrılar ile kendini gösteren migren hastalığı hastanın gündelik yaşamına zarar verir.

Migren nedir ve migren nasıl geçer

Bazı türlerinde hastanın sanrılar yaşadığı da tespit edilmiştir. Migren aynı zamanda bulantı kusma gibi diğer belirtileri ile de kendini göstermektedir. Birçok kişide görüldüğünden dolayı migren nasıl geçer sorusu önemlidir.

MİGREN NASIL GEÇER, KALICI BİR HASTALIK MIDIR

Migren toplumumuzda sık görülen nörolojik bir hastalık olup, sık görülmesi nedeni ile birçok insanın migren nasıl geçer şeklinde bir soru sorması doğaldır. Belirtileri ile tanı konulan migren hastalığından korunmak için yapılabilecek bir dizi öneri vardır. Mesela bunlardan birisi düzenli beslenmedir. Düzenli beslenme ve bunun yanında yapılan düzenli egzersizler migrenin etkilerini minimize etmemizi sağlar.

Spor ve beslenmenin yanı sıra uyku düzeni de migreni etkileyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle uyku düzenine dikkat etmek migrenin tekrar nüksetmesini engeller. Migren ataklarından kurtulmak için tavsiye edilen bir diğer husus ise gerilim ve stresten uzak durmaktır. Gerilim ve stres durumları migreni tetikleyen en önemli unsurlardan birisidir.

Aşırı kahve tüketiminin de migrene neden olduğu bilinmektedir. Daha önce bahsettiğimiz gibi yeme içme alışkanlıklarımız ile migren arasında doğrudan bir ilişki vardır. Alkol, sigara, çikolata ve peynir tüketiminin migrene neden olduğu bilinmektedir.

MİGREN NASIL GEÇER VE BELİRLİ BİR TEDAVİSİ VAR MIDIR

Migrenin tedavisinde çeşitli teknikler kullanılmaktadır. Migren nörolojik bir hastalık olduğundan dolayı tedavisinde de çeşitli psikoloji merkezleri hizmet vermektedir. NPİSTANBUL olarak ruh ve beyini ilgilendiren hastalıklara çağdaş tıbbın olanakları ile cevap vermeye çalışıyoruz.

Dünyaca bilinen bir marka olma yolunda güvenle ilerleyen tedavi merkezimiz sağlık alanında geçerli en son tedavi tekniklerini hastalarına sunmaktadır. Robotik cerrahiden, anevrizma cerrahisine farklı tıbbi teknikler başarı ile hastanemizde uygulanmaktadır.

Hasta mahremiyetine özen göstererek beyin temelli hastalıkların tedavisi için gerekli yöntemleri uygulayan tedavi merkezimiz çeşitli akreditasyon kuruluşlarınca akredite olmuş bir sağlık kuruluşudur. Migren nasıl geçer, migrenin nedenleri nelerdir gibi sorulara cevap bulabilmek için bizi tercih edebilirsiniz.                                              

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Migren öncesi “aura” uyarıları dikkate alınmalı. Görme bozukluğu, yüzde uyuşma ve konuşma zorluğu migren habercisi.
  • Hava değişiklikleri ile en ilişkili nörolojik hastalıkların içerisinde baş ağrıları olduğunu belirten uzmanlar, migrenin kısa süreli hava değişiklikle
  • Bireyin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen migren ağrılarının kişide ruhsal sorunlara da yol açabileceğini belirten uzmanlar, migrenli bireylerde alın
  • Ataklar halinde gelen migren ağrısı migrene neden olan sorunların belirlenmesi ve ortadan kaldırılması ile geçebilir. Migren hastalığı nörolojik bir h
  • Migreni olanlar ağrı kesici içerken tekrar düşünsün. Aşırı ağrı kesici kullanımı migreni kötüleştirebiliyor.
  • Randevu Al