Migren Belirtileri

Migren belirtileri genellikle baş ağrıları ile ortaya çıkmaktadır. En belirgin belirtisi baş ağrısı olan migrenin kronik türleri olabildiği gibi ara ara görülen ve hastaların hayatını diğer migren türlerine göre daha az etkileyen türleri de mevcuttur.

Migren Belirtileri

Daha ağır seyreden auralı migren türlerinde baş ağrısı ve mide bulantısının yanı sıra çeşitli algısal bozukluklar ve halüsinasyonlar da görülebilmektedir. Tüm bunlara rağmen migren gerekli önlemler alındığında tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Migren Belirtileri Nelerdir ve Hangi Tedavi Yöntemleri Tercih Edilmektedir

Migren belirtileri arasından en sık görüleni baş ve boyun bölgesinde görülen ağrılar olmakla birlikte migrenin türüne göre farklı belirtiler de mevcuttur. Kusma, halüsinasyonlar görme ya da dış etkenlere karşı aşırı hassas olma hali migrende görülen diğer belirtiler arasındadır.

Migrenin nedenleri genellikle çocukluk dönemine kadar inmektedir. Ergenlik ya da gençlik döneminde başlayan migren hastalarında yeterli araştırma yapıldığında çocukluk döneminde de çeşitli belirtilerin ortaya çıktığı görülmektedir.  Migren genel olarak çocukluk dönemi ile ilişkilendirilmektedir.

Migrenin tedavisinde birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Akupunktur gibi tamamlayıcı tedavi tekniklerinin yanı sıra önleyici ilaçlar ile de çeşitli tedaviler uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra son dönemde hastanın hastalık ile ilgili tüm bilgileri kayıt altına alınarak uygulanan nöral terapi yöntemi de migren tedavisinde uygulanmaktadır. Diğer yöntemlere göre daha başarılı sonuçlar veren nöral terapi yöntemi hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Migren Ataklarınızı Hafifletmek İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz

Eğer bilindik migren belirtileri sizde görülüyor ise ve tedavi kaçınılmaz ise kurumumuzu tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesi olan kurumumuz ruh ve beyin hastalıkları ile ilgili gereken tetkik ve tedavileri deneyimli uzman personelleri eli ile hayata geçirmektedir.

Migrenin tedavisinde çeşitli disiplinlerin el ele verdiği kurumuzda nöro terapi yöntemi kullanılarak hastaların migren sorunundan kurtulması amaçlanmaktadır. Tamamen bilimsel veriler ışığında yapılan tedaviler ile sizler de geçmeyen baş ağrısı şikayetlerinden kurtulabilirsiniz. Kurumumuz uluslararası standartlarda tedavi imkanı sunmakta olup, çeşitli üniversiteler ile iş birliği içinde ruh ve beyin sağlığı hakkında çıtayı yükseltmeyi hedeflemektedir.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: