Migren ağrısı nasıl olur

Baş ağrısında insanların ilk aklına gelen rahatsızlık migren olmaktadır. Peki migren ağrısı nasıl olur? Her baş ağrısı migren rahatsızlığınız olduğu anlamına gelmez. Günümüzde pek çok insan baş ağrısından muzdariptir.

Migren ağrısı nasıl olur

Yoğun iş hayatı, stresli ortamlar, aile ya da arkadaşlık ilişkilerinden kaynaklanan sıkıntılar gibi baş ağrısına neden olabilecek bir sürü psikolojik etken vardır.

Baş ağrısı, psikolojik nedenlerden ortaya çıkabileceği gibi bir hastalığın belirtisi de olabilir. Baş ağrınızın hangi durumlarda ortaya çıktığını ve ne kadar süreyle devam ettiğini iyi bilmelisiniz.

Migren ağrılarının yaşamınızı olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin. Doğru teşhis için mutlaka bir doktora görünmeniz gerekir. Doktor önerileri ve ilaçlar sayesinde migrenle baş edebilirsiniz.

MİGREN AĞRISI NASIL OLUR VE SADECE BAŞ AĞRISIYLA MI ORTAYA ÇIKAR

Migrenin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili tek bir şey söylemek mümkün değildir. Migren kişiden kişiye değişen özellikler gösterir. Bazı insanlar sadece baş ağrısı yaşayabilirken bazıları ise mide bulantısı ve kusmanın eşlik ettiği baş ağrılarını yaşarlar. Migren ağrılarının yanında sese ve ışığa karşı aşırı duyarlı olma durumu da görülebilir.

Özellikle şiddetli migren ağrılarında hasta, en ufak bir sese bile tahammül edemez hale gelir. Bazen ağrılar o kadar fazla olur ki günlük faaliyetlerinizi bile engelleyebilir. Hastalar kendi migren ağrısını tetikleyen etkenleri anlayabilirse ve bu etkenlerden kaçınırsa ağrıyı en aza indirmeyi başarabilir.

MİGRENİ TETİKLEYEN FAKTÖRLERDEN UZAK DURUN

Migren tedavisinde, uygun sağlıklı koşulları yaratmak çok önemlidir. Bu sebeple eğer sağlıksız besinler tüketiyorsanız kendinize daha farklı ve yararlı besinler seçebilirsiniz. Uykunuz düzensiz ise ve bu durum sizde baş ağrısına sebep oluyorsa uyku saatlerinizi planlayabilir, daha sağlıklı ve zinde günler geçirebilirsiniz.

Migren arası nasıl olur sorusunun cevabı kişiye göre değişkenlik gösterir. Örneğin, 3 boyutlu bir film sonrasında dayanılmaz baş ağrılarınız oluyorsa bu sizi rahatsız ediyordur ve 3 boyutlu filmlerden uzak durabilirsiniz. Fazla alkol tüketimi de migreni tetikleyen faktörlerdendir. Yüksek sesli ortamlar da şiddetli baş ağrılarına sebep olabilir. Size iyi gelmeyen ne varsa hayatınızdan çıkarın.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bireyin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen migren ağrılarının kişide ruhsal sorunlara da yol açabileceğini belirten uzmanlar, migrenli bireylerde alın
  • Ataklar halinde gelen migren ağrısı migrene neden olan sorunların belirlenmesi ve ortadan kaldırılması ile geçebilir. Migren hastalığı nörolojik bir h
  • Migreni olanlar ağrı kesici içerken tekrar düşünsün. Aşırı ağrı kesici kullanımı migreni kötüleştirebiliyor.
  • Ataklar halinde gelen baş ağrılarının yaşanmasına neden olan migren nörolojik bir hastalıktır. Migren nedir, sorusu elbette bu kadar basit cevaplayabi
  • Lohusalıkta migren tedavisi olur mu? Lohusalık döneminde migren tedavisi hakkında merak ettikleriniz…
  • Günümüzde en sık rastlanılan ağrıların başında yer alan migreni, hormonlardan, gıdalara ve çevresel faktörlere kadar pek çok etken tetikleyebiliyor.
  • Randevu Al