Microsoft'un önemli ismi Üsküdar Üniversitesi'nde

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu.

Microsoft'un önemli ismi Üsküdar Üniversitesi'nde

Üsküdar Üniversitesi, bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç'ı ağırladı. Gelecekle ilgili plan yapmanın önemine değinen Yantaç, gençlere “Mutlaka bir yol haritanız ve hedefleriniz olsun” tavsiyesinde bulundu.

Microsoft'un önemli ismi Üsküdar Üniversitesi'nde
Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Bulut Bilişimi ve Açık Akademi” etkinliğine Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ve Açık Akademi’nin kurucusu genç yetenek Tugay Tuna katıldı.  

Üniversiteli gençlere bilişim teknolojisindeki yenilikler ve gelişmeleri anlatan Cavit Yantaç, aynı zamanda tecrübelerini de aktardı.

Hayatının her döneminde gelecek 10 senelik bir hedef ve yol haritası çizdiğini belirten Yantaç, “10 yıl sonra o hedefe ulaştığımda yeni bir ufuk, yeni bir hayalin/idealin peşinden giderim” dedi. Şu an da daha uzun vadeli bir hedef çizdiğini belirten Yantaç, gençlere mutlaka önlerine bir hedef koymalarını ve o amaca ulaşmak için çalışmaları gerektiğini söyledi. Yantaç, iş hayatındaki yoğunluğa rağmen zevk aldığı şeylere de vakit ayırdığını kaydetti.

Bilişim alanındaki gelişmelere her gün bir yenisinin eklendiğini belirten Yantaç, veri üretiminin artması nedeniyle bu alanda kullanılan sistemlerin de önem kazandığını söyledi. Bu alanda yeni mesleklerin doğduğunu belirten Yantaç, Microsoft’un akıllı ve öğrenebilir teknolojiler üstüne çalıştığı Project Oxford projesine değindi.

Verileri tek başına toplamanın zor olduğunu belirten Yantaç, “gizli devrim” olarak nitelendirilen bulut platformunun bu alanda kolaylık sağlayacağına ilişkin araştırmalar yapıldığını söyledi. Cavit Yantaç, teknoloji sayesinde küçülen dünyada artık İngilizce’nin şart olduğunu hatırlatarak artık teknoloji ve ticarette önemi giderek artan Çince’nin de önemine dikkat çekti.

Yantaç’ın ardından kurduğu Açık Akademiye ilişkin bilgiyi de Tugay Tuna verdi.

Microsoft'un önemli ismi Üsküdar Üniversitesi'nde 2Etiketler: üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar yatay geçiş üsküdar üniversitesi burs imkanları üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı nevzat tarhan üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59