Menopoz okulu açıldı

Kocaeli'de, hastane bünyesinde açılan menopoz okulunda kadınlara, menopoz belirtileri, beslenme ve egzersiz gibi konularda eğitim veriliyor.

Menopoz okulu açıldı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde "menopoz okulu" açıldı.

Marmara Bölgesi'nde bir ilk olan okulda, kadınlara menopoz belirtileri, beslenme ve egzersiz gibi konularda eğitim veriliyor.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin, okul hakkında, “Halk arasında korkulan, kabus olarak nitelendirilen bir durumun aslında korkulmayacak fizyolojik bir süreç olduğunu anlatmak ve toplumun bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla planladığımız bir eğitim programı” dedi.

Okul sayesinde, menopoz dönemindeki kadınların kendilerini sağlıklı ve mutlu hissetmelerinin amaçlandığını aktaran Doç. Şahin, “Bu hormonal bir süreç olduğu için mutlaka sigara ve alkolden uzak durmamız gerekiyor. Yani aslında fizyolojik olarak kabul ettiğimiz menopoz, kötü uygulamalar nedeniyle özellikle sigara, alkol ve fazla tuz kullanımıyla alakalı olarak fizyolojik olmaktan çıkıp patalojik bir süreç haline gelebiliyor” diye konuştu.

Kadınlar, haftada 2 saat olmak üzere 4 haftalık bir eğitim sürecinden geçiyor.

DHAEtiketler: menopoz menopoz belirtileri menopoz nedir menopoz hakkında menopoz okulu kocaeli menopoz okulu menopoza girenler


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • TMU tedavisi nedir?
  13 Şubat 2019, 09:09
 • Kalp sağlığı nasıl korunur?
  12 Şubat 2019, 09:59
 • Bağışıklık Sisteminizi güçlendirin!
  12 Şubat 2019, 09:03
 • 10 kişiden 8'i bağımlı!
  11 Şubat 2019, 16:04