MADDE KULLANIMI UYKUYU NASIL TAHRİP EDER?

MADDE KULLANIMI UYKUYU NASIL TAHRİP EDER?
Paylaş:

NP Grup

Madde kullanımının kişiye yaptığı fiziksel ve psikolojik tahribat ile beraber uyku sorunlarına nasıl neden olduğu, işlevselliği ne şekilde etkilediği ve tedavisinde ne gibi yeni imkanların olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Madde kullanımının fiziksel ve psikolojik bütünlüğü bozucu n ne gibi etkileri vardır? Madde kullanımı nasıl başlar nasıl gelişir? Madde kullanımında başlama yaşı neden düşüyor? Bu konuyu tetikleyen durumlar nelerdir? Uykuya etkisi nasıldır gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Madde bağımlılığının aşamaları nelerdir? Yatkın kişilikler var mıdır? Ailede kullanım öyküsü varsa bunun anlamı nedir? Beyin kontrolünü madde ne yönde nasıl etkiler? Eşlik eden başka hangi psikiyatrik hastalıklar vardır gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Emine Kılınç ve Dr. Serdar Nuhoğlu olacaklar.

Uykusuzluk sırasında yaşanan durumlar nelerdir? Uykusuz kişinin sebep verdiği olumsuzluklar nelerdir? Uykusuz ve madde kullanan kişiler trafikte kazalara sebep olurlar mı? Madde kullanımı ve uykusuzluk hafıza sorunlarına neden olur mu? Muhakeme bozulması nasıl fark edilir ve nasıl önlenebilir?  Yoksunluk durumlarında neler yapılabilir, tedavisinde yeni seçenekler var mıdır, terapi hangi alanlarda etkilidir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.