LCD ekranlara büyük darbe

Samsung, aldığı kararla önemli bir LCD üretim hattını daha kapattı. Peki bu ne anlama geliyor?

LCD ekranlara büyük darbe

Samsung'un akıllı telefonlarında uzunca bir süredir kullandığı AMOLED panelin, yakın bir gelecekte iPhone'larda da kullanılacağına yönelik dedikodular, son dönemin sık konuşulan konuları arasında.

Öte yandan HTC'nin de son telefonu One A9'la beraber AMOLED paneli kullanması, LCD panellerin gelecekteki kullanımı ile ilgili soru işaretleri yaratmıyor değil. Samsung'dan gelen bir haber de bunlara bir soru işareti daha katılması için yeterli. Zira Samsung, LCD panel üretimi yaptığı L5 hattını durdurdu. Bu hat, daha çok tablet veya monitör gibi nispeten büyük cihazlar için ekran üretiyordu.

L5 LCD panel üretim hattını durduran Samsung Display, 2002 yılında kurduğu bu bandı şimdi satın alabilecek birilerini arıyor. Daha önce de benzer bir girişimde bulunan Samsung, geçen yıl dördüncü nesil üretim hattını da Çin merkezli Truly'ye satarak gelir elde etmişti.
Samsung'un bu satışla beraber, LCD panel üretimini durduracağı gibi bir durum söz konusu değil. Zira Koreli şirket, L6, L7 ve L8 üretim bantlarında halen LCD üretimine devam ediyor. Ancak tek bir bantın kapanması bile, ağırlığın OLED üretimine verileceği anlamını taşıyor olabilir.

Her ne kadar en yakın AMOLED'li panele sahip ilk iPhone'u 2019'da görecek olduğumuz söylense de, öncesinde bir sürpriz gelirse şaşırmamak lazım.

A.AEtiketler: lcd ekranlar lcd ekran televizyon samsung samsung lcd televizyon


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20