Kurucu Rektör Tarhan'dan Yeni Üsküdarlılara Mesaj

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve ailelerine seslendi.

Kurucu Rektör Tarhan'dan  Yeni Üsküdarlılara Mesaj

Sevgili öğrenciler ve çok değerli aileleri,

Öncelikle aramıza katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya üniversitemize hoş geldiniz demek istiyorum.

Üsküdar Üniversitesini 2011 yılında dünya standartlarının üstünde eğitim verme idealiyle kurarken en büyük hayalimiz, öğrencilerimize 21. yüzyılın becerileri, girişimcilik, yenilikçilik, işbirliği, ilişki yönetimi ve takım çalışmasının önemini öğretmekti. Aramıza katılan her yeni öğrencimize, iyi bir bilim insanı ve meslek profesyoneli olmak kadar yüksek insani değerlere sahip bireyler olmalarını da tavsiye ediyoruz. Bu değerleri “4 Temel İlkemiz” başlığı altında topladık: “Eleştirilebilirlik”, “özgürlükçülük”, “çoğulculuk” ve “katılımcılık”… Üniversitemize ilk adımı attığınız andan itibaren hayatınızın her alanında bu ilkeleri uygulamanızı bekliyoruz.

Ayrıca kişisel gelişiminize de büyük katkı sağlayacağına inandığımız “Üniversite Kültürü”, “Girişimcilik ve Proje Kültürü” ve “Pozitif Psikoloji ve İletişim Becerileri” gibi derslerimizi de ilgiyle takip etmenizi öneririm.

Üsküdar Üniversitesi yöneticileri ve akademisyenleri olarak sizlere kapımız her zaman açık olacak. Gelecek güzel günlere emin adımlarla ilerlemeniz için var gücümüzle çalışırken sizlerin de sunulan bu eğitim ve öğretim imkânlarını en iyi şekilde değerlendireceğinize olan inancımız tamdır.
Yeni eğitim hayatınızın size, ailenize, ülkemize ve insanlığa başta sağlık olmak üzere mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

ÜHA

 

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yalnızlık Sempozyumu, bu yıl “Aile ve Yalnızlık” ana temasıyla gerçekleştiriliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Randevu Al