Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı Gençler Kudüs'te yaşananları anlattı

Üsküdar Üniversitesi, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen özel bir konferansa ev sahipliği yaptı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı Gençler Kudüs'te yaşananları anlattı

 

Hayatını Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı tamamen Müslümanların kontrolüne geçirmeye adayan 17 kişilik Genç Aktivistler, Kudüs’te yaşananlara dikkat çekmek için Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. ‘İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa’ isimli konferansta Dernek Başkanı Erkan Helvacı, Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçeklere ışık tuttu.

Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı Gençler Kudüs'te yaşananları anlattıKonferansın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak anlatan Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Başkanı Erkan Helvacı, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların Dünya’ya farklı anlatıldığını söyledi.

Amaç gizlenen gerçeklere ışık tutmak

Oluşumun ortaya çıkmasındaki ana fikrin; özellikle genç kitlelere ve yeni nesle Filistin’de, Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da gerçekten neler olduğunu anlatmak olduğunu belirten Erkan Helvacı; “Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanlarındır. Orada hak iddia eden Hristiyan ve Yahudiler’in tarihi bir bağı yoktur. Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için çok önem taşıyor. Mescid-i Haram yani Kabe’den sonra Müslüman alemi için en kutsal ikinci yer, Kudüs ve Mescid-i Aksa’dır. Ancak yıllardır devam eden İsrail zulumü karşısında bir şeyler yapmak, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı sadece Müslüman dünyasına ait olduğunu anlatmak için çalışıyoruz. Diğer yandan Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın karşı karşıya olduğunu üç önemli tehlikeye de dikkat çekmek istiyoruz. Mescid-i Aksa şu an bölünme planları, saldırı ve işgallerle karşı karşıyadır. Ayrıca İsrail tarafından altına kazılan tüneller nedeniyle yıkılma tehlikesi bile gündeme gelmiştir.” dedi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı Gençler Kudüs'te yaşananları anlattı 2Filistinli kardeşlerimize yardım elimizi uzattık

Uzun bir zamandır, İsrail’in baskısı altında, kendi topraklarından göçe zorlanan Filistin halkının yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Erkan Helvacı, oradaki yardım faaliyetlerine köprü olmak istediklerini, Kudüs’te bulunan ortak derneklerle yardım çalışmalarını organize ettiklerini vurguladı. Filistinli kardeşlerimize yardım elimizi uzattık ve ihtiyaçlarını belirledik diyen Helvacı, konferansta katılımcılarından yardım talebinde de bulundu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans sonunda, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Dış İlişkiler Sorumlusu Mervan Eyüboğlu da kısa bir konuşma yaptı. İsrail polisi tarafından tutuklanan ve 20 yıl cezaevinde kalan Eyüboğlu, hapisteki İsrail zulmünü ve yıllarca Kudüs’te yaşadığı sıkıntıları anlattı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar yatay geçiş üsküdar üniversitesi burs imkanları üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı nevzat tarhan üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52