Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'nde

Küçük dâhiler matematik olimpiyatları için Üsküdar Üniversitesinde...

Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'nde

Matematik Olimpiyatları'na hazırlanan ortaokul öğrencileri için düzenlenen kış hazırlık kampı Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde devam ediyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle organize edilen eğitim çalışmaları, ortaokul öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor.

Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'ndeÜniversite ortamında yapılan eğitim çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getiren küçük dâhiler, üniversite hayatını deneyimlemenin mutluluğunu yaşıyor.

Ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılacak olan devlet/özel ortaokul kurumları öğrencilerini matematik alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve öğrencilerin analitik düşüncelerinin geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen eğitim kampına 30 öğrenci katılıyor.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkede düzenlenen olimpiyat hazırlık eğitimleri 3'er günlük periyodlar halinde 9 gün olarak planlandı.

Kampta geleceğin dâhilerine; sayılar, cebir, olasılık ve istatistik, yaş ve kesir problemleri, işçi ve havuz problemleri, kar-zarar problemleri, fonkisyonlar, permütasyon ve kombinasyon dersleri veriliyor.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 Etiketler:


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Serebral Palsi belirtileri nelerdir?
  09 Nisan 2019, 09:41
 • Zenginlik soydan mı geliyor?
  04 Nisan 2019, 11:12
 • Beynimizin ne kadarını kullanıyoruz?
  04 Nisan 2019, 11:07
 • Gelecekte yaşam süreleri artacak mı?
  04 Nisan 2019, 09:25