Kollarınızı inceltmek için 8 öneri

Sarkık kollar birçok kadının kabusu... Siz de kısa kollu giymekten çekinir hale geldiyseniz bahara kadar kollarınızı forma kavuşturacak 9 önerimizi uygulamaya şimdiden başlayın.

Kollarınızı inceltmek için 8 öneri

Kollardaki sarkık görüntü birçok kişi için büyük bir sorun. Özellikle havalar ısınmaya başladığı zaman, kısa kollu kıyafetler gardıroptan çıkınca akla ilk gelen soru "Kollarımı nasıl inceltip sıkılaştırabilirim?" oluyor.

Düzenli egzersizle birlikte bahara mükemmel bir şekilde hazır olabilirsiniz. Egzersizin yanı sıra sağlıklı beslenmek de bu konuda çok önemlidir. Böylece yaptığınız hareketlerin etkisi daha fazla olur ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

KARDİYO

İnce kollara sahip olabilmenin ilk sırrı vücut yağını azaltmaktır. Kardiyo ile daha fazla kalori harcarsınız ve böylece vücuttaki yağlardan daha kolay kurtulabilirsiniz. En iyi kardiyo egzersizleri tempolu yürüyüş, koşma, bisiklete binmedir. Bölgesel egzersizler eğer kardiyo ile birlikte yapılırsa daha iyi sonuç alınır. Haftada en az iki kez kardiyo yapmayı unutmayın.

YÜZMEK

Vücudun her bölgesini mükemmel şekilde çalıştıran bir spordur. Kollarınızı aktif bir şekilde kullanacağız bu sporda kollarınızdaki değişimi gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz.

PİLATES

Pilates sıkılaştırıcı bir egzersiz türüdür. Pilates lastiği ile yaptığınız hareketlerle birlikte kollarınızı daha sıkı bir hale getirebilirsiniz.

ŞINAV

Kolları güçlendiren en önemli ve etkili hareketlerden biri de şınavdır. Şınav çekmek ilk başta biraz zor olduğu için set sayılarına azdan başlayın, her gün artırarak devam edin. Farkı mutlaka göreceksiniz.

AĞIRLIK EGZERSİZLERİ

Kollarınızı kuvvetlendirirken dambıllardan mutlaka yararlanmalısınız. Eğer dambıl yoksa ağırlık olarak pet şişelerinden de faydalanabilirsiniz. Ağırlık ile yaptığınız egzersizler bölgesel incelmede oldukça etkilidir. İki set halinde 30'ar defa indirip kaldırın.

SANDALYE HAREKETİ

Sandalyenin ön kısmından aşağıya inilerek, yere oturur gibi durarak eller sandalyede kalarak destek alınır. Daha sonra kol desteğiyle birlikte yukarı doğru kalkılır, tekrar oturur gibi aşağıya inilir. 20'şer defadan 2 set halinde tekrarlayabilirsiniz.

MAKAS HAREKETİ

Kolay ve eğlenceli hareketlerden biri olan makas ile kollarınızdaki yağlardan kurtulabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra sağ ve sol kolunuzu V olacak şekilde uzatın. Hareketi 3 set 20 tekrar yapabilirsiniz.

DAİRELER

Kollarınızla daireler çizerek başlayın. İsterseniz ağırlık da kullanabilirsiniz. 50 kere öne doğru, 50 kere de arkaya doğru hareketi tekrarlayabilirsiniz.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al