KIZLAR TERCİH EDİLİYOR

KIZLAR TERCİH EDİLİYOR

A.A

Aileleri tarafından çeşitli nedenlerle terk edilen çocuklardan evlatlık olarak daha çok kız çocuklarının tercih edildiği açıklandı.

Konya'da Sosyal Hizmetler  Müdürlüğünce koruma altına alınan, aileleri tarafından çeşitli nedenlerle terk  edilen çocuklardan evlatlık olarak daha çok kız çocuklarının tercih edildiği  bildirildi.

Konya Sosyal Hizmetler Müdürü İzzet Güneş,son yıllarda Konya'da koruma altında bulunan çocukları evlatlık  edinmek isteyen ve onların koruyucu aileliğini üstlenen çok sayıda çift  bulunduğunu söyledi.

Taleplerin kurallar çerçevesinde karşılandığını belirten Güneş,  "Ailelerin sosyal incelemeleri yapılıyor. Uygun görülürse çocuklar teslim  ediliyor. Sosyal inceleme her yıl tekrarlanıyor. Evlatlık vereceğimiz çocukların  anne ve babaları izin verdikten sonra ileride hak iddia edemiyor. Yuvada 0-6 yaş  grubunda 40 çocuk var. Ailelerinin rızası olmadığı için evlatlık veremiyoruz.  Bunları da koruyucu ailelere emanet ediyoruz" dedi.
        
"50 AİLE SIRADA BEKLİYOR"
        
Şu anda evlatlık almak için 50 ailenin sırada beklediğini bildiren Güneş,  şunları kaydetti:

"Başvuran 50 çiftten 35'i kız çocuğu istiyor. Genelde 0-3 yaşlarındaki  çocukları tercih eden aileler, kız çocuklarının daha uysal ve kaynaşması kolay  olduğunu düşünüyor. Ailelere göre küçük yaştaki çocuklar ile kız çocuklarının  tercih edilme nedenleri arasında birçok faktör bulunuyor. Çiftler, ilerde sorun  yaşamak istemedikleri için evlatlık edindikleri küçük yaştaki çocukların  kendilerini anne ve babaları olarak bilmelerini istiyor. Ayrıca davranış  şekilleri küçük yaşlarda başladığı için aileler çocukların kendileriyle daha  çabuk kaynaşmasını bekliyor. Çiftler, evlatlık edindikleri çocukları kendi  çocukları gibi yetiştirmek istiyor."

Önceliklerinin çocukların kendi ailelerinin yanında yer alması olduğunu  kaydeden Güneş, koruma altına alınan çocuklardan yaklaşık 150'sinin yardımlarla  tekrar ailesinin yanına döndürüldüğünü, çocuğunu tekrar almak isteyen ailelere de  yardımda bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al